PRZEKAŻ 1% PODATKU

DZIĘKUJEMY ZA WASZ DAR W POSTACI 1% PODATKU!

Działamy na rzecz Seniorów. Wesprzyj nas poprzez przekazanie 1% podatku na realizację programu "Oswajanie starości"

„Oswajanie Starości“ oznacza uświadomienie sobie, że starość jest nieuchronnym etapem naszego życia, ale to od nas samych zależy, jak się na ten etap przygotujemy. Zależy nam na odczarowaniu tego okresu życia: starszy człowiek może być aktywny i piękny. Zaawansowany wiek nie musi oznaczać wykluczenia oraz poczucia braku przydatności!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

ROZLICZ SIĘ ONLINE

POBIERZ PROGRAM

UWAGA! Program nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku wybranej OPP. Klikając powyższe linki zostaną Państwo przekierowani do programu uzupełnionego o KRS naszej Fundacji.

1% podatku mogą przekazać podatnicy rozliczający się w formularzach PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39. Zachęcamy do pobrania formularza uzupełnionego o numer KRS naszej Fundacji TUTAJ.

Wzór przekazania 1% podatku w PIT-37

Dlaczego to właśnie Fundacja „Porozumienie Bez Barier” powinna otrzymać wpłatę 1% podatku?

Jednym ze statutowych  celów  Fundacji „Porozumienie Bez Barier” jest realizacja autorskiego programu „Oswajanie starości”, którego misją jest podniesienie problematyki starości i wymiana doświadczeń międzypokoleniowych poprzez nawiązanie i prowadzenie dialogu.

W ramach tego programu tworzymy „Kąciki Babci i Dziadka” na terenie całej Polski w publicznych Domach Pomocy Społecznej oraz innych instytucjach zrzeszających Seniorów. Powstają przestrzenie przyjazne i atrakcyjne dla Osób Starszych.

Widząc, że dzięki naszej inicjatywie realnie odmieniamy szarą rzeczywistość Domów Pomocy Społecznej, będziemy kontynuować realizację “Kącików Babci i Dziadka” w 2020 roku. Spotykamy się z dużym zaangażowaniem ze strony personelu i mieszkańców DPS-ów, którzy bardzo często mają ogromny potencjał, są kreatywni i zmotywowani, ale nie są w stanie realizować swoich pomysłów ani angażować się w nowe działania z powodu istniejących barier infrastrukturalnych. Nasze metamorfozy dodają im skrzydeł i dają przestrzeń do swobodnej realizacji całej gamy działań – ograniczeniem zostaje już tylko wyobraźnia.

Dowiedz się więcej o “Kącikowej” koncepcji! -> TUTAJ

Zobacz, jak zmienia się codzienność instytucji dla Seniorów -> TUTAJ

Nasze projekty

Wspierają nas:

DZIĘKUJEMY!!

Wykaz organizacji pożytku publicznego, które uprawnione są do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2019 znajdą Państwo pod tym linkiem (Narodowy Instytut Wolności).

Środki zebrane tytułem 1% są wydatkowane wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem, tj. na działalność statutową Fundacji m.in. w ramach programu “Oswajanie starości”. Kampania 1% nie jest finansowana ze środków zebranych tytułem jednego procenta.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl Łatwe Podatki dla OPP.