Fundacja “Porozumienie bez Barier” laureatem Nagrody św. Kamila

Fundacja „Porozumienie Bez Barier” uhonorowana została Nagrodą Specjalną. Tegoroczne Nagrody Świętego Kamila wręczono w dniu 10 lutego w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie. Nagrodę odebrała Prezes Fundacji „Porozumienie bez Barier” – Jolanta Kwaśniewska.

Fundacja „Porozumienie bez Barier” nagrodzona została za „wieloletnią ofiarną służbę dla dobra chorych dzieci i godną naśladowania postawę”, akcję „Odnawiamy Nadzieję” oraz wybudowanie Kliniki Onkologii Dziecięcej w Gdańsku. Nagrody Św. Kamila przyznano również osobom i instytucjom, które w szczególny sposób wyróżniają się udzielaniem pomocy matce i dziecku. Pozostali laureaci Nagrody to: Fundacja “Rodzić po ludzku”, prof. Krzysztof Niemiec, Katarzyna Pinkosz oraz Fundacja TVN “Nie Jesteś Sam”. Na uroczystości obecny był Prymas Polski abp Henryk Muszyński.


Nagroda św. Kamila, patrona chorych i pracowników służby zdrowia, została ustanowiona w 2007 roku z inicjatywy Zakonu Posługujących Chorym oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Przyznawana jest z okazji Światowego Dnia Chorego, co roku w innym obszarze medycyny.

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest 11 lutego od 1993 roku. Został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie.

Dodatkowych informacji udzielają:
Magdalena Gwizdak
Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez barier”
tel./fax: (022) 849 96 62, kom.: 0502 126 258
e-mail: [email protected]

Artur Stefaniak
KAST COMMUNICATION
tel.: (022) 403 31 71, kom.: 0510 048 824
e-mail: [email protected]

Pobierz informację: .doc lub .pdf