Fundacja “Porozumienie bez Barier” laureatem Nagrody św. Kamila

Z radością informujemy, że Kapituła Nagrody Św. Kamila uhonorowała Fundację „Porozumienie Bez Barier” Nagrodą Specjalną, „za wieloletnią ofiarną służbę dla dobra chorych dzieci i godną naśladowania postawę”, akcję „Odnawiamy Nadzieję” oraz wybudowanie Kliniki Onkologii Dziecięcej w Gdańsku”.

Tegoroczne Nagrody Świętego Kamila wręczono w dniu 10 lutego w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie. Przyznano je osobom i instytucjom, które w szczególny sposób wyróżniają się udzielaniem pomocy matce i dziecku. Pozostali laureaci Nagrody to Fundacja “Rodzić po ludzku”, prof. Krzysztof Niemiec, Katarzyna Pinkosz oraz Fundacja TVN “Nie jesteś Sam”. Na uroczystości obecny był Prymas Polski abp Henryk Muszyński.


Nagroda św. Kamila, patrona chorych i pracowników służby zdrowia, została ustanowiona w 2007 roku z inicjatywy Zakonu Posługujących Chorym oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Przyznawana jest z okazji Światowego Dnia Chorego, co roku w innym obszarze medycyny.
Światowy Dzień Chorego jest obchodzony 11 lutego od 1993 roku. Został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie.