„Chopin Dzieciom” – koncert z okazji Dnia Dziecka oraz 5-lecia otwarcia Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii I Endokrynologii Akademii Medycznej w Gdańsku

1 czerwca 2010 roku o godz. 11.00 odbędzie się charytatywny koncert dla dzieci w wybudowanej przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier” Klinice Onkologii i Hematologii Akademii Medycznej w Gdańsku. Klinika została uroczyście otwarta 3 czerwca 2005r.

Koncert będzie częścią największego w Polsce projektu upowszechniania muzyki Fryderyka Chopina – „Chopin przyjechał”. Gościem honorowym wydarzenia będzie Prezes Fundacji „Porozumienie bez Barier” – Jolanta Kwaśniewska.
Organizatorem koncertu jest Biuro Koncertowe HEROLD. Fortepian „Stainway & Sons” dostarczy firma PIANOFORTE Beaty Łangowskiej. Organizatorzy jak i wykonawcy zrzekli się swojego honorarium.

Koncert uświetnią:
• Agata Gładysiak – studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Koncertowała m.in.: we Włoszech, USA, Szwajcarii, Holandii, Niemczech i Francji. Zdobyła pierwsze nagrody na międzynarodowych konkursach pianistycznych w Rzymie, Koszycach i Szafarni. Jest uczestniczką tegorocznego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
• Adam Kośmieja: student Manhatan School of Music w Nowym Yorku i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Koncertował w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Polsce, Francji, Szwecji i Hiszpanii. Laureat pierwszej nagrody konkursu chopinowskiego w Columbia University oraz Konkursu Mieczysława Munca w Nowym Yorku.

Całość spotkania poprowadzi Dominika Matuszak.