„Chopin Dzieciom” – koncert z okazji Dnia Dziecka oraz 5-lecia otwarcia Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii I Endokrynologii Akademii Medycznej w Gdańsku

1 czerwca 2010 roku o godz. 11.00 odbędzie się charytatywny koncert dla dzieci w wybudowanej przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier” Klinice Onkologii i Hematologii Akademii Medycznej w Gdańsku. Klinika została uroczyście otwarta 3 czerwca 2005r.

Koncert będzie częścią największego w Polsce projektu upowszechniania muzyki Fryderyka Chopina – „Chopin przyjechał”. Gościem honorowym wydarzenia będzie Prezes Fundacji „Porozumienie bez Barier” – Jolanta Kwaśniewska.
Organizatorem koncertu jest Biuro Koncertowe HEROLD. Fortepian „Stainway & Sons” dostarczy firma PIANOFORTE Beaty Łangowskiej. Organizatorzy jak i wykonawcy zrzekli się swojego honorarium.

Koncert uświetnią:
• Agata Gładysiak – studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Koncertowała m.in.: we Włoszech, USA, Szwajcarii, Holandii, Niemczech i Francji. Zdobyła pierwsze nagrody na międzynarodowych konkursach pianistycznych w Rzymie, Koszycach i Szafarni. Jest uczestniczką tegorocznego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
• Adam Kośmieja: student Manhatan School of Music w Nowym Yorku i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Koncertował w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Polsce, Francji, Szwecji i Hiszpanii. Laureat pierwszej nagrody konkursu chopinowskiego w Columbia University oraz Konkursu Mieczysława Munca w Nowym Yorku.

Całość spotkania poprowadzi Dominika Matuszak.

Klinikę Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Gdańsku wybudowała i całkowicie sfinansowała Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”. Jej uroczyste otwarcie nastąpiło 3 czerwca 2005r. Budynek kliniki konstruowano według standardów wymaganych przy wysoko specjalistycznym leczeniu ciężko chorych dzieci i ku poprawie warunków sprawowania nad nimi opieki przez lekarzy i rodziców. Projektanci, dzięki współpracy z utalentowanymi studentami Pracowni Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku stworzyli we wnętrzach niepowtarzalny barwny świat baśni, sprzyjający leczeniu i odzyskiwaniu sił przez małych pacjentów. W Klinice znajduje się ponad 40 łóżek, ambulatoria i pracownie: hematologiczna, mikroskopowa, diagnostyki ultrasonograficznej i gabinet EKG. Obszerne hole świetlice wyposażone zostały w szafki szkolne i komputery, a także miejsca noclegowe dla rodziców.

Więcej informacji na temat Kliniki na stronie www.fpbb.pl

Dodatkowych informacji udzielą:
Artur Stefaniak
KAST COMMUNICATION
tel.: 22 403 31 71
kom.: 0510 048 824
e-mail: [email protected]

Magdalena Gwizdak
Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez barier”
tel./fax: (022) 849 96 62
tel.: 0502 126 258
e-mail: [email protected]

Józef Herold
Biuro Koncertowe HEROLD
fax. + 48 (0) 52 349 51 54
tel. kom. + 48 509 340 900
[email protected]
 

Pobierz informację: .doc lub .pdf