Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Warszawa 2010

„Niczego mi nie brakuje, oprócz Ciebie”– hasło niepełnosprawnych sportowców zapraszające do udziału w Igrzyskach. 18 września o godzinie 20.00 na stadionie warszawskiej Legii odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Uczestniczyło w niej 1,5 tysiąca niepełnosprawnych intelektualnie sportowców z 56 krajów. Reprezentacji Polski wkraczającej na murawę stadionu towarzyszyły Pierwsze Damy: Pani Anna Komorowska, Pani Danuta Wałęsa oraz Pani Jolanta Kwaśniewska, która od lat wspiera i patronuje licznym inicjatywom Olimpiad Specjalnych tak w Polsce jak i na świecie. Radościom i uniesieniom nie było końca !


Za sportowcami cztery dni zmagań olimpijskich. Sportowa rywalizacja toczy się w obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, COS Torwar, Rodzinnego Centrum Rozrywki Hulakula, Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej i AM Tenis. Ich poczynania obserwują znakomici goście oraz wspaniali kibice, których nigdzie nie brakuje. Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych wspierają fantastyczni wolontariusze. W ceremoniach dekoracji zwycięzców biorą udział wspaniali Ambasadorzy.


W trzecim dniu zmagań olimpijskich obiekty SGGW odwiedziła ponownie, nie kryjąc radości z obcowania z olimpijczykami, Pani Jolanta Kwaśniewska.
Przed nami ostatnie zmagania! Przyjdź i kibicuj! To wydarzenie łamie stereotypy i uprzedzenia tkwiące w nas samych.
Ceremonia Zamknięcia odbyła się 23 września o godzinie 18.00 (Torwar)