Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez Barier” wystawcą targów Lato 2011

Targi LATO to wielki festyn turystyczny, podczas którego można znaleźć wiele pomysłów na weekendowy i wakacyjny wypoczynek. Ponad 400 wystawców zaprezentuje najbardziej aktualną ofertą turystyczną na nadchodzący sezon wiosenno-letni. Na stoiskach do nabycia będą: wyprawy, wczasy, wycieczki, kolonie, zielone szkoły, obozy językowe, wyjazdy szkoleniowe, integracyjne, pielgrzymki, pobyty w ośrodkach wypoczynkowych, SPA, hotelach i sanatoriach, często w specjalnych promocyjnych cenach przygotowanych właśnie na Targi LATO 2011. Przy okazji tegorocznej edycji wydarzenia będzie promowany aktywny wypoczynek nad wodą, do którego namawiać będzie m.in. Paweł Pochwała, znany dziennikarz i prezenter porannego programu „Kawa czy herbata?”, a jednocześnie doświadczony żeglarz.

Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
Wystawcy, a także organizatorzy targów przygotowali wiele konkursów z nagrodami. Jednym z nich jest konkurs „Poszukiwacze skarbów TRIADY”, w którym wszyscy laureaci będą mogli otrzymać jeden z pięciu bonów wycieczkowych – każdy o wartości 1000 zł do wykorzystania w Biurze Podróży TRIADA. Zwiedzający, którzy zdecydują się zagłosować na najlepszą ofertę targów w konkursie „Hit Lata 2011” i zaproponują hasło promujące Targi LATO, będą mieli szansę otrzymać dwa kupony o wartości 499 zł każdy na udział w szkoleniu jazdy samochodem terenowym „Niedzielny kurs 4×4”. Sponsorem nagrody jest firma Polskie Bezdroża. Organizator Targów LATO zaproponował natomiast konkurs „Kup wycieczkę, wygraj nagrodę”. Osoba, która swoimi argumentami przekona jury, dlaczego nagroda powinna zostać przyznania właśnie jej, a nie komuś innemu, otrzyma dwuosobowy kupon o wartości 220 zł na jednodniową wycieczkę turystyczną 4×4 po Mazowszu. Na wyróżnionych w tym konkursie czekają ponadto nagrody w postaci okularów przeciwsłonecznych ufundowanych przez firmę Paris Optique – więcej konkursów.

Atrakcje dla przedszkolaka i starszego dzieciaka
W specjalnej strefie „Atrakcje dla przedszkolaka i starszego dzieciaka” dzieci i młodzież będą mogły przez trzy dni korzystać ze sprzętu sportowo-rekreacyjnego, uczestniczyć w grach i zabawach, a także specjalnych warsztatach. Najmłodsi będą mogli przeżyć wodną przygodę i skorzystać z symulatora surfingu, poczuć klimat wypraw górskich na dwunastometrowej ściance wspinaczkowej, a także wyruszyć na poszukiwania z wykrywaczem metali. Na dzieci będą również czekać gry i zabawy sportowo-rekreacyjne i integracyjne jak np.: miniolimpiada sportowa, murek-równoważnia i skaczące piłki. W ramach warsztatów artystycznych będzie można natomiast wziąć udział w fotosesji na wesoło lub też w zajęciach manualnych, a młodzi fani motoryzacji będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na torze z elektronicznymi samochodzikami – więcej.

Nauka poprzez zabawę
Część z zaplanowanych wydarzeń dla dzieci i młodzieży będzie mieć charakter edukacyjny, jak np. zabawy i konkursy organizowane w ramach imprezy „Kacper – dziecko bezpieczne na drodze” przygotowanej przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi. W programie znajdą się m.in.: film „Kacper – dziecko bezpieczne na drodze”, slalomy sprawnościowe, recytacje wierszyków ułatwiające zapamiętanie podstawowych zasad ruchu drogowego oraz konkursy polegające na malowaniu znaków drogowych czy układaniu zebry. Na terenie targów znajdzie się również minimiasteczko rowerowe, w którym dzieci będą mogły sprawdzić swoje umiejętności oraz wiedzę pod okiem policjantów. Ponadto w sobotę i niedzielę (2 i 3 kwietnia) zostaną zorganizowane egzaminy na kartę rowerową polegające na sprawdzeniu umiejętności praktycznych oraz podstawowej wiedzy z zakresu znajomości znaków drogowych. Dla młodzieży został przewidziany interesujący test – spacer po linii w alkogoglach, dzięki którym na trzeźwo będzie można zobaczyć, w jaki sposób zmienia się ostrość widzenia i koordynacja ruchowa po spożyciu alkoholu. Organizatorem miasteczka jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

„Gawęda” i Majka Jeżowska na scenie
Nie zabraknie występów, które przez trzy dni będzie można oglądać na targowej scenie. Z dziecięcymi hitami wystąpi znany zespół artystyczny „Gawęda”, a głównym punktem programu w niedzielne popołudnie będzie występ Majki Jeżowskiej. Na scenie zaśpiewają również laureaci XV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer” oraz zaprezentują się dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne. Połączenie tańca nowoczesnego z elementami akrobatyki będzie można obejrzeć w wykonaniu zespołu „Afera”, natomiast oryginalne kompozycje taneczne oparte na nowoczesnych rytmach przedstawi grupa „Incognito”. Pokazy tańca nowoczesnego zaprezentują również zespoły z Egurrola Dance Studio – „Ragga Girls” i „Diss Group” oraz grupa „Skul”. W programie znajdą się również: pokaz hip-hopowy w wykonaniu młodzieży z formacji „Hip Hop Akademia”, układ baletowy w wykonaniu dziecięcego zespołu „Pikuliny”, a także pokazy minimagii zaprezentowane przez iluzjonistów z firmy Klaun Polska – cały program targów.

Pokazy i warsztaty kulinarne
Na targach pojawi się również Mistrz Kulinarny Robert Sowa, który zaprezentuje „Jadłospis na lato”, a także wraz z dietetykiem opowie o szczególnych potrawach polecanych na letnie i upalne dni. Przy okazji będzie można zdobyć autograf mistrza kuchni, a także zakupić z 50-procentową zniżką ostatnią publikację Roberta Sowy pt. „W poszukiwaniu smaku doskonałego” – więcej. Nie zabraknie widowiskowych pokazów-warsztatów kreatywnego cateringu, w których będzie można brać udział każdego dnia targów w godzinach 12.30, 14.00 i 15.30 na stoisku firmy food-design.pl. Każdy pokaz zostanie zakończony degustacją wyjątkowych specjałów z owocowym i kwiatowym wykończeniem. Ci, którzy zapragną głębiej wejść w świat smaków i zapachów, będą mogli po pokazach wziąć udział w dyskusjach dotyczących produktów używanych na co dzień w kuchni, zachęcających do eksperymentowania w zaciszu domowym – więcej.

Spotkania z podróżnikami
Na pasjonatów wypraw będą czekać spotkania z podróżnikami, które odbędą się drugiego dnia targów (2 kwietnia) pod hasłem „Różni ludzie, różne miejsca, jedna pasja – romantycznie i praktycznie o podróżowaniu”. Podczas spotkań będzie można: posłuchać opowieści o wyprawach w różne regiony świata, obejrzeć interesujące zdjęcia i pokazy slajdów, bezpośrednio od podróżników zdobyć informacje, jak warto przygotować się do wyjazdów, o czym pamiętać i czego się wystrzegać. Gośćmi spotkań będą: Piotr Strzeżysz – globtroter podróżujący na rowerze; Małgorzata Maniecka – pasjonatka wschodnich regionów świata oraz podróży autostopem; Iwona i Jurek Maronowscy – małżeństwo, które przekroczyło dwukrotnie równik; Andrzej Leks – podróżnik-fotograf oraz Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, którzy opowiedzą o szlaku himalajskich karawan – Zanskar – więcej.

Więcej na www.targilato.pl