Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez Barier” pomaga dzieciom z Domu Dziecka z Batumi w Gruzji

Całkowity dochód z akcji przeznaczony jest na utrzymanie 48 wychowanków Domu Małego Dziecka (0-6lat) w Batumi. Po ubiegłorocznej zbiórce funduszy Fundacja Smiling Faces  finansowała remont domu dziecka, ale nadal jest wiele potrzeb: założenie instalacji gazowej, ogrzewania, zakup żywności, odzieży, lekarstw.

Pierwszy koncert, zatytułowany „Polscy Artyści Dzieciom z Gruzji”, miał miejsce 2 czerwca 2010 roku. Wzięło udział wielu polskich artystów: Katarzyna Nosowska, Robert Gawliński, Stanisław Soyka, warszawska kapela Czess Band, artyści Teatru Roma. Gości witali prezenterka Katarzyna Burzyńska i aktor Marcin Bosak. Koncert poprowadzili: Katarzyna Pakosińska i Marcin Meller. Całość wyreżyserował Marcin Cejrowski.

Druga edycja koncertu odbędzie się w Teatrze Roma 13 czerwca 2011 roku. Będzie to koncert akustyczny, wzorowany na koncercie z 1997 roku w Opolu poświęconemu AgnieszceOsieckiej – Spektaklu “ZielonoMi”.
Tego dnia muzyka i szczytny cel połączą dwa narody, polski i gruzioski. Wszyscy występują charytatywnie wspierając w ten sposób naszą akcję.

Dzięki osobom prywatnym i firmom zaprzyjaźnionym z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez Barier”, udało się również i w tym roku zorganizować noclegi i posiłki dla dziecięgo chóru Tolia z Batumi. Chór zaprezentuje gruzińską kulturę podczas wyjątkowego koncertu charytatywnego na rzecz swoich gruzińskich koleżanek i kolegów z Domu Dziecka.