“Moje wymarzone wakacje” – konkurs spełnienia dziecięcych marzeń!

Niezapomniane wycieczki do Egiptu, Słowacji czy na Cypr czekają na dzieci pokrzywdzone przez los, biorące udział w charytatywnym konkursie rysunkowym „Moje wymarzone wakacje”. Konkurs organizowany jest przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier” oraz MT Targi. Jego oficjalne rozstrzygnięcie odbędzie się 22 września podczas uroczystego otwarcia XIX Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2011.

– Dzieciństwo powinno być wspomnieniem, które zawsze, gdy powraca, wywołuje przyspieszone bicie serca i uśmiech na twarzy. Pamięć o dobrych chwilach pomaga wielu dzieciom dzielnie i cierpliwie znosić czas choroby, rozłąki z najbliższymi, niepowodzenia, nieszczęścia i kataklizmy, o których tak często ostatnio słyszeliśmy. Te chwile to bezcenne źródło energii, siły i optymizmu. Niestety, dla wielu dzieci dzieciństwo trwa stanowczo za krótko i za mało w nim tego, co sprawiłoby, że wiele radosnych chwil pozostałoby w sercu na całe życie. Chcemy przyczynić się do tego, aby jak najwięcej dzieci posiadało w swoim serduszku takie źródełko nadziei mówi Jolanta Kwaśniewska, Prezes Fundacji „Porozumienie Bez Barier”.

Zasady konkursu
W konkursie „Moje wymarzone wakacje” mogą wziąć udział dzieci do 18 roku życia, które przeszły przez różnego rodzaju nieszczęścia lub kataklizmy jak choćby ostatnie powodzie ale również ciężkie choroby czy bardzo trudne warunki życia. Przygotowując rysunki w dowolnej technice na temat wymarzonych wakacji dzieci mają szanse wygrać wyjątkowe, zagraniczne wycieczki – tygodniowy pobyt w Egipcie, na Cyprze czy Słowacji zarówno dla małego artysty jak i jego opiekuna. Prace należy przesłać do końca sierpnia br. na adres: Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez Barier”, Al. Przyjaciół 8 lok. 1A, 00-565 Warszawa z dopiskiem: “Moje wymarzone wakacje”. Specjalnie powołane jury konkursowe wytypuje sześciu zwycięzców, autorów najpiękniejszych rysunków i wyróżni prace, którym przyznane zostaną nagrody pocieszenia. Darczyńcami wycieczek są kraje, do których wybiorą się laureaci konkursu. Jeżeli zgłosi się więcej Darczyńców gotowych ufundować wycieczki, liczba zwycięzców może się jeszcze zwiększyć. Najlepsze prace będzie można obejrzeć na stronie internetowej fundacji www.fpbb.pl i targów TT Warsaw www.ttwarsaw.pl. Informacje o konkursie będą przekazywane do osób prywatnych , firm i
instytucji w całej Polsce , którzy spotkali na swojej drodze ciężko doświadczone przez los dzieci..


– Postanowiliśmy współorganizować konkurs „Moje wymarzone wakacje”, gdyż TT Warsaw to nie tylko biznes ale również grono ludzi z otwartymi sercami gotowymi pomagać dzieciom, które mają za sobą trudne doświadczenia życiowe. Dziękuję serdecznie darczyńcom, którzy przekazali wycieczki dla laureatów naszego wyjątkowego konkursu. Mogą być pewni, że dostaną w zamian coś bezcennego – uśmiech i radość dzieci. Organizując targi od lat staramy się pomagać potrzebującym i zachęcamy do charytatywnych inicjatyw naszych partnerów, bo im więcej nas będzie, tym skuteczniej i na szerszą skalę możemy pomagaćpodkreśla Urszula Potęga, prezes zarządu spółki MT Targi, organizatora TT Warsaw.

Warto pomagać
Tradycją MT Targów jest angażowanie się w różnorodne akcje charytatywne organizowane m. in. we współpracy z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”. Podczas XI edycji TT Warsaw odbywał się konkurs plastyczny „Poznaj kraj Pinokia” przygotowany wspólnie z Fundacją i Włoską Narodową Organizacją Turystyczną ENIT, który dedykowany był pacjentom „motylkowych” szpitali. Wówczas zwycięzcy najlepszych prac wyjechali na wycieczki do słonecznej Toskanii. Fundacja „Porozumienie bez Barier” była obecna również na ostatnich targach Lato, a Pani Jolanta Kwaśniewska swoją obecnością zaszczyciła ich otwarcie Licznie odwiedzające stoisko Fundacji dzieci tworzyły piękne rysunki, które zaowocowały wyjątkową galerią.

TT Warsaw 2011
Targi TT Warsaw 2011 odbędą się w dniach 22-24 września w Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie. Pierwszy dzień targów, podczas którego odbędzie się ogłoszenie zwycięzców konkursu „Moje wymarzone wakacje”, tradycyjnie będzie przeznaczony dla przedstawicieli branży turystycznej z Polski i zagranicy. Natomiast zwiedzający indywidualni będą mogli uczestniczyć w TT Warsaw w kolejnych dniach, 23 i 24 września. W tym roku po raz pierwszy wstęp na ostatni dzień targów będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających. 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu: >>>

Sponsorami nagród dla dzieci są:Cyprus Tourism Organization, Przedstawicielstwo w Polsce,
ul. Piękna 20
00-549 Warszawa
tel.: +48 22 827 90 36
fax.: +48 22 827 90 34
http://www.visitcyprus.comTermalny Park Wodny TATRALANDIA
Ráztocká 21,
031 05 Liptovský Mikuláš,
tel: +421 44 547 78 11
fax.: +421 44 547 78 10
www.tatralandia.sk

 

Ambasada Egiptu
Biuro ds. Turystyki
Al. Niepodległości 89
02-626 Warszawa
tel.: +48 22 322 70 02
fax.: +48 22 322 76 55
www.egypt.travel

Narodowe Przedstawicielstwo Turystyki Węgierskiej w Polsce
ul. Dworkowa 2/16
00-784 Warszawa
tel.: +48 22 856 50 55
fax.: +48 22 848 33 08
www.wegry.info.pl

Więcej informacji na temat targów i konkursu „Moje wymarzone wakacje”, można znaleźć na stronie www.ttwarsaw.pl.