Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska uczestniczyła w spotkaniu przedstawicielek Vital Vioces Chapter Poland z Ambasadorem Stanów Zjednoczonych – Lee A. Feinsteinem.

27 lutego w warszawskiej rezydencji Ambasadora USA Lee A. Feinsteina odbyło się spotkanie przedstawicielek Vital Voices Chapter Poland, przyjaciół organizacji jak również uczestniczek programu mentoringowego. Prezes Fundacji Jolanta Kwaśniewska, honorowa przewodnicząca polskiej sekcji Vital Voices, jest również jedną z mentorek, biorących udział w projekcie. W czasie lunchu uroczyście zainaugurowano drugą edycję programu mentoringowego Vital Voices w Polsce.

Vital Voices Chapter Poland to polski oddział Vital Voices Global Partnership, amerykańskiej organizacji pozarządowej założonej w 1997 roku przez Hillary Clinton i Madeleine Albright. Organizacja wspiera kobiety na całym świecie. Jak dotąd Vital Voices przeprowadziło szkolenia dla ponad 8.000 kobiet ze 127 krajów świata, w tym z Mołdowy, Rosji, Ukrainy, Indii, Afganistanu, Kenii, Sierra Leone, Brazylii, Jamajki. Zakres inicjatyw podejmowanych przez Vital Voices zależy od potrzeb danego kraju.  W Polsce Vital Voices koncentruje swoją działalność na rozwijaniu i odkrywaniu potencjału przywódczego Polek. 
 

Więcej informacji: >>>