“Co każdy duży chłopiec wiedzieć powinien”- Profilaktyka zdrowia mężczyzn

Co Polak ma pod maską?
Profilaktyka zdrowia mężczyzn

Zadbaj o zdrowie swojego mężczyzny, nim będzie za późno. Brat, partner, ojciec, mąż czy kolega – silni, ale w większości niechętni badaniom lekarskim. Trzeba im pomóc!

Regularne przeglądy, ubolewanie nad każdą rysą na karoserii, czułe wsłuchiwanie się w pracę silnika – mężczyźni potrafią troszczyć się o własne auto bardziej niż o zdrowie!
Myśl o ponownym wydaniu tej książki dojrzewała we mnie od kilku lat. Kiedy organizowałam kolejne programy profilaktyki prozdrowotnej dla kobiet, takie jak: „Możesz zdążyć przed rakiem”, „Miej serce, dbaj o serce”, mężczyźni pytali, a kiedy coś dla nas? Właśnie teraz Panowie nadszedł ten moment. Mężczyźni w Polsce żyją krócej o 9 lat od kobiet, to zatrważająca statystyka. Nie chciałabym, jako statystyczna Polka, przeżyć jesieni mojego życia samotnie, pisze Jolanta Kwaśniewska.
O tym, ile każdy duży chłopiec powinien wiedzieć o zdrowiu, przekonują eksperci z różnych dziedzin – dietetycy, kardiolodzy, seksuolodzy czy onkolodzy. Ich porady tworzą przydatne kompendium wiedzy o zasadach racjonalnego odżywiania, zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym, badaniach profilaktycznych i zdrowym trybie życia. Wśród osób, które zaprosiła do współpracy Jolanta Kwaśniewska, znaleźli się m.in. prof. Zbigniew Lew-Starowicz – seksuolog, prof. Jolanta Mogiła-Lisowska – specjalistka od rekreacji ruchowej czy prof. Cezary Szczylik – specjalista chorób wewnętrznych oraz onkologii klinicznej.

O programie
Co każdy duży chłopiec wiedzieć powinien to kolejny program profilaktyki prozdrowotnej Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” , tym razem adresowany do mężczyzn. Jego pomysłodawczynią jest Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska. Program ma za zadanie nakłonienie mężczyzn do zwracania uwagi na swoje zdrowie, nim pojawią się pierwsze symptomy chorób lub schorzeń. Wtedy na interwencję jest już niekiedy za późno…

Dane wydawnicze: wydawca: G+J Książki, data premiery: 9 maja 2012 r., ISBN 978-83-7778-185-2, cena detaliczna 24,90 zł, format 130 x 195 mm, oprawa: miękka, liczba stron: 200