Polki dla kobiet z Eurazji – Vital Voices Poland rusza z kolejnym programem. Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska Mentorką wydarzenia.
 

Od 10 września, białoruska opozycjonistka, doradczyni premiera Gruzji, koordynatorka programów ONZ z Ukrainy, koordynatorka narodowego programu przy Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju z Mołdawii oraz 11 innych niezwykłych kobiet z krajów Eurazji będzie spotykać się z polskimi kobietami sukcesu w ramach programu mentoringowego Vital Voices Poland.

Polski oddział Vital Voices Global Partnership – organizacji założonej w 1997 roku przez Hillary Clinton i Madeleine Albright wspierającej i promującej aktywnie przedsiębiorcze kobiety na całym świecie – przeprowadził już dwa programy skierowane do kobiet z Polski; tym razem po raz pierwszy rusza wspiera kobiety z Eurazji.

Przed uczestniczkami trzy tygodnie warsztatów, inspiracji i nauki od najlepszych: jak być liderką w biznesie, polityce czy organizacjach pozarządowych. Jak działać by mieć wpływ, by zmieniać świat. Szkolenie opiera się MENTORINGU kładącym nacisk na budowaniu relacji “uczeń – mistrz”; Mentorka – kobieta sukcesu, która dzieli się wiedzą i doświadczeniem, tworzy partnerską, opartą na zaufaniu relację z Mentee – uczestniczką szkolenia. Bliska więź w codziennych czynnościach pomaga uczestniczce programu wzmocnić cechy liderki.

Idea mentoringu jako metody rozwoju najbliższa jest Vital Voices: wzajemna pomoc i wiara że zainspirowania liderka, podzieli się wiedzą z kobietami ze swego otoczenia leży u podłoża filozofii całej organizacji. Mimo niezwykle napiętych harmonogramów, mentorkami Vital Voices Poland są m.in.: Jolanta Kwaśniewska (Prezes Fundacji Porozumienie Bez Barier), Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania), Katarzyna Westermark (Prezes, The Walt Disney Poland), Małgorzata Surdek (Partner, CMS Cameron McKenna), Zofia Dzik (Prezes, Fundacja Humanites).

Oprócz spotkań z mentorką (tzw. job shadowing), uczestniczki szkolenia wezmą udział w wykładach i warsztatach biznesowych (mini MBA), medialnych i w networkingu, w czasie którego będą miały szansę poznać wpływowe kobiety z Polski i świata.

W tym roku, gościem specjalnym będzie Margaux Bergen, Vice President Vital Voices Global Partnership, Strategic Communications. Sieć Vital Voices tworzą najbardziej wpływowe kobiety świata, kandydatki na prezydentów państw, ministrowie, szefowe globalnych korporacji oraz kobiety aspirujące do bycia liderkami w swoich lokalnych społecznościach.

Dzięki grantom przyznanych przez Ambasadę USA w Warszawie i wsparciu sponsorów: CITI i PwC, program dla kobiet z Eurazji jest dla nich całkowicie bezpłatny!

Więcej na http://www.vitalvoices.pl