Przedstawicielki Vital Voices gośćmi Fundacji “Porozumienie bez Barier”

W ramach programu Vital Voices, w ubiegłą środę odbyło się spotkanie Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej z piętnastoma Paniami z najróżniejszych stron świata. Gościliśmy Panie m.in. z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i Gruzji, a także przedstawicielki Vital Voices Poland – Panią Agnieszkę Bilińską oraz Panią Darię Gołębiowską-Tataj.

Wśród uczestniczek spotkania gościliśmy Panią Stellę Cotorceę z Mołdawii, którą mentoringiem objęła Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska. Pani Stella Cotorcea jest absolwentką Wolnego Mołdawskiego Międzynarodowego Uniwersytetu na kierunku Prawo Cywilne oraz Uniwersytetu w Denver na specjalności Międzynarodowe Prawa Człowieka. W ramach programu mentoringowego w ubiegły czwartek, spotkała się z Panią Prezydentową, aby zobaczyć, jak działa i pracuje Fundacja “Porozumienie bez Barier”. 

Podczas spotkania Vital Voices, Pani Prezydentowa opowiedziała czym dla Niej jest zaangażowanie się w program, jak dużą przyjemność i zaszczyt sprawia Jej bycie patronką tej akcji. Opowiedziała o doświadczeniach z Kongresu Kobiet oraz zaznaczyła, jak ważna będzie realizacja w swoich krajach dla uczestniczących w spotkaniu Pań, doświadczeń z pobytu w Polsce.

Na spotkaniu omawiano również kwestie Gender Quality, parytetów w Polsce i w poszczególnych krajach. Poruszono także sprawy dotyczące przeciwdziałamiu przemocy wobec kobiet. 

Zapraszamy również na stronę: www.vitalvoices.pl