Konferencja “Invest for the Future”

Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, Prezeska Fundacji „Porozumienie Bez Barier” od wielu lat zaangażowana w aktywnie wspieranie rozwoju kobiet i wzmacniania ich roli w społeczeństwie, wzięła udział w konferencji „Invest for the Future” organizowanej przez Vital Voices Poland w dniach 8-10 listopada 2012 r. Celem konferencji było skonsolidowanie działań regionalnych dążących do nawiązania i rozwijania trwałych relacji na rzecz rozwoju przedsiębiorczości kobiet.

W ramach tego wydarzenia była jedną z panelistek w trakcie dyskusji pod tytułem „Women Driving Economic Growth: Achievements, Challenges and Opportunities”. Panel prowadziła Pani Dr Daria Gołębiowska-Tataj, pozostałymi panelistkami były Pani Dr Katarzyna Pisarska, Dyrektorka Europejskiej Akademii Dyplomacji, Pani Sanja Popovic-Pantic, Prezydentka Association of Business Women of Serbia oraz Pani Chryso Charalambous Christodoulou, Prezeska Digipro Computer Consultants.


„Invest for the Future” jest coroczną inicjatywą Departamentu Stanu USA, która ma na celu tworzenie i rozwijanie więzi dla rozwoju przedsiębiorczości i kobiet w Europie Południowo-Wschodniej oraz Eurazji. W tym roku konferencja odbywała się w Warszawie. Obecna była ponad setka kobiet z Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, z Europy Wschodniej i Południowej, jak również przedstawicieli z USA. Gośćmi honorowymi były Pani Melanne Verveer, Ambasador USA do Globalnych Spraw Kobiet oraz Pani Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania. W trakcie spotkania przeprowadzone zostało także video-połączenie z Panią Hillary Rodham Clinton, Sekretarz Stanu USA.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji.