DZIĘKUJEMY LASOM PAŃSTWOWYM!

Ogromnie dziękujemy Lasom Państwowym za wielkie serca i przepiękne Drzewka Bożonarodzeniowe, jakie towarzyszyły grudniowej Gali 15-lecia naszej Fundacji w Łazienkach Królewskich!

25 drzewek z okazji 15-lecia naszej Fundacji dumnie dekorowało scenę Teatru Stanisławowskiego!

D Z I Ę K U J E M Y !!!

Zapraszamy do lektury fragmentów listu jaki otrzymaliśmy od Lasów Państwowych:

“My, leśnicy, wierzymy, że bliski kontakt z przyrodą jest niezbędnym warunkiem zdrowego i szczęśliwego życia, tak wymarzonego między innymi przez wielu podopiecznych fundacji. Właśnie żywe choinki to symbol naszego związku z naturą i szacunku dla niej, a także prawdziwie świątecznej atmosfery, tej pachnącej lasem.

Sztuczne choinki służą nam długo, ale też długo zanieczyszczają nasze środowisko: niektóre zawarte w nich związki rozkładają się nawet przez kilkaset lat, a ich wyprodukowanie wymaga wykorzystania nieodnawialnych zasobów, na przykład ropy naftowej, oraz zużywa energię. Tymczasem naturalne drzewka z Lasów Państwowych są stuprocentowo ekologiczne. Nie tylko poprawiają nasz nastrój, ale też wydzielają korzystne dla zdrowia olejki eteryczne. Po świętach możemy je wykorzystać jako składnik kompostu, ściółkę pod rośliny, drewno opałowe albo – jeśli kupiliśmy drzewko w doniczce – wsadzić wiosną w ogródku. To organiczna materia, która zawsze i szybko wraca do naturalnego obiegu w przyrodzie. Co ważne, podarowane przez nas choinki pochodzą ze specjalnych plantacji przeznaczonych właśnie na ten cel, w tym wypadku z podwarszawskiego Nadleśnictwa Chojnów. Takie plantacje zakładamy na nieużytkach: tam, gdzie nie rośnie zwarty las, nie ma upraw rolnych (…)”