Pomóż nam spełnić marzenia kolejnych dzieci i wywołać uśmiech na twarzy Najmłodszych!

 

W tym roku 1% podatku Fundacji zostanie przekazany na projekt dobudowy III poziomu Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii GUMed w Gdańsku.

 


 


W 2003 r. mali Pacjenci narysowali wizualizację szpitala swoich marzeń, w którym mogliby się leczyć w przyjaznych warunkach. Ich pragnieniem była klinika – pełna kolorów, przywołująca na myśl bardziej ośrodek wypoczynkowy niż regularną placówkę. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, nasza Fundacja postanowiła spełnić ich marzenie.


Klinika Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii GUMed w Gdańsku została uroczyście otwarta 3 czerwca 2005 r.

 


Klinika to specjalnie zaprojektowany dla jej potrzeb budynek. Skonstruowany według obowiązujących standardów wymaganych przy wysoko specjalistycznym leczeniu ciężko chorych dzieci i ku poprawie warunków sprawowania nad nimi opieki lekarzy i rodziców.


Klinika Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii GUMed to:


37 łóżek,


ambulatoria,


pracownie: hematologiczna, mikroskopowa, diagnostyki ultrasonograficznej,


gabinet EKG,


obszerne hole i świetlice wyposażone w szafki szkolne i komputery,


miejsca noclegowe dla rodziców


Możliwość swobodnego poruszania się po Klinice oraz korzystania z podręcznej kuchni stwarzają dzieciom namiastkę atmosfery domu i uatrakcyjniają czas wolny spędzany w szpitalu.


Wnętrza Kliniki zostały zaprojektowane przez prof. Macieja Świeszewskiego, a wykonane przez studentów Pracowni Malarstwa Ściennego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, którzy stworzyli niepowtarzalny, barwny świat baśni sprzyjający leczeniu i odzyskiwaniu sił przez małych pacjentów w myśl słów Pani Jolanty Kwaśniewskiej: „w kolorze mniej boli”.
 

Aby wybudowana przez FPBB Klinika spełniła najnowsze wymogi wypracowanego przez nas w 2009 r. dokumentu „Europejskie standardy opieki nad dzieckiem z chorobą nowotworową”, tzn. mogła przyjmować dzieci na oddziale leczenia dziennego i rehabilitacji, w tym roku 1% postanowiliśmy przeznaczyć na projekt III pietra placówki niezbędnego dla rozbudowy oddziałów dziennych i poradni wysokospecjalistycznych:


Projekt rozbudowy zakłada powstanie:


Oddziału Hematologii Nieonkologicznej – 6 łóżek


Poradni specjalistycznych:


Hematologii Dziecięcej


Chemioterapii Onkologicznej Dziecięcej

 

Pomóż nam przygotować projekt dobudowy!
Pomóż nam spełnić marzenia kolejnych dzieci i wywołać uśmiech na twarzy Najmłodszych!