Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej rozpoczyna program „Oswajanie Starości”

Działająca od 1997 roku Fundacja zawsze miała na uwadze osoby starsze realizując dla nich programy profilaktyki zdrowotnej. Inauguracją Programu „Oswajanie Starości” jest wystąpienie Jolanty Kwaśniewskiej w „Pytaniu na śniadanie” na antenie TVP 2, w dniu 1 października 2013 roku. Pierwszy dzień października został uznany za Międzynarodowy Dzień Osób Starszych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.


Misją Programu zainicjowanego przez Panią Prezydentową jest podniesienie problematyki starości. Kluczowym założeniem przedsięwzięcia jest wymiana doświadczeń międzypokoleniowych poprzez nawiązanie i prowadzenie dialogu. Docelowo Fundacja planuje stworzyć Centrum Dialogu Międzypokoleniowego, czyli miejsce umożliwiające dyskusję i wzajemne wspieranie się pokoleń. Jedną z dziedzin wsparcia osób starszych przez młodych będzie oswajanie z nowymi technologiami.


„Oswajanie Starości“ oznacza uświadomienie sobie, że starość jest nieuchronnym etapem naszego życia, ale to od nas samych zależy, jak się na ten etap przygotujemy. Zależy nam na odczarowaniu tego okresu życia: starszy człowiek może być aktywny i piękny. Zaawansowany wiek nie musi oznaczać wykluczenia oraz poczucia braku przydatności – wyjaśnia Jolanta Kwaśniewska, Prezeska Zarządu Fundacji „Porozumienie Bez Barier”.


Fundacja szuka parterów, sprzymierzeńców, autorytetów i przyjaciół gotowych do współpracy. Jest otwarta na pomysły osób i firm zainteresowanych problematyką starzenia się oraz wspieraniem działań związanych z „Oswajaniem Starości”. Zainteresowani mogą kontaktować się bezpośrednio z Fundacją: [email protected] lub 22 849 96 62.

„Istnieje wiele wspaniałych inicjatyw i osób oddanych problemom seniorów. Jesteśmy przekonani, że najlepsze efekty można osiągnąć wspólnie, dzięki wymianie informacji i koordynacji działań na rzecz oswajania starości w Polsce” – dodaje Jolanta Kwaśniewska.