Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska objęła patronatem działania Akademii Bezpiecznego IT

 

Za szybkim rozwojem technologii i powszechną komputeryzacją nie nadążają wszystkie kategorie społeczne, w szczególności osoby starsze. Dla nich komputer jest urządzeniem, które nie towarzyszyło im w młodości. Dlatego często nie odczuwają potrzeby korzystania z niego i wychodzą z założenia, że tak nowoczesny sprzęt jest stworzony jedynie dla młodych osób, przed którymi świat stoi otworem. Wśród grupy osób starszych są i tacy, którzy przez zachętę dzieci czy też wnuków, czy chociażby z konieczności zawodowych, nabyły minimalne umiejętności korzystania z komputera i Internetu.

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki wychodząc naprzeciw osobom starszym, po 50 roku życia, zachęca do skorzystania z bezpłatnych kursów komputerowych, na których uczestnicy nabędą lub podwyższą swoje umiejętności z zakresu obsługi komputera i podstawowych programów biurowych, jak również bezpiecznego posługiwania się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Szkolenia komputerowe prowadzone są w ramach projektu: „Akademia Bezpiecznego IT – równe szanse na rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Szkolenia, na które zaprasza Uczelnia, nie tylko przyczynią się do podniesienia kompetencji z zakresu obsługi komputera i programów, lecz także nauczą, jak korzystać z Internetu oraz jak wykorzystać tę technologię w celach komunikacyjnych, co z pewnością okazałoby się przydatne dla tych, których rodzina i dzieci mieszkają za granicą, a czasami komputer jest jedyną droga do komunikacji z bliskimi. Uczestnicy projektu przekonają się, że Internet to także miejsce dla nich, z którego można czerpać wiele ciekawych informacji, poznać ciekawych ludzi, wymieniać doświadczenia na forach internetowych, robić zakupy.

Szczegółowe informacje o projekcie oraz o tym, jak zapisać się na szkolenia, znajdują się na stronie: www.abit.wwsi.edu.pl