15,16 i 17 LISTOPADA W OCH-TEATR: CZAS UCZY NAS POGODY

 

 


Reżyseria: Krzysztof Materna
Produkcja: MM Communications
Kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki
Przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka
Scenografia i kostiumy: Monika Graban i Radek Dębniak
Światło: Adam Kłosińki, Paweł Szymczyk
Asystent kostiumografa: Małgosia Chachaj
Producent wykonawczy: Magda Jaworska
Występują: seniorzy powyżej 65 roku życia oraz zespół muzyczny w składzie:
Janusz Bogacki – fortepian
Tomasz Bogacki – gitara
Paweł Pańta – kontrabas
Bogdan Kulik – perkusja
Seniorzy: Roman Bedyński, Lena Ćwiklińska, Teresa Dębowska, Anna Dąbrowska, Jadwiga Demko, Hanna Frieske, Mariola Gajos, Danuta Gołąbek, Irena Kaczorowska, Danuta Kłęk, Jadwiga Lubicz, Anna Marciniak, Barbara Ogrodowicz, Kazimierz Pieńkowski, Elżbieta Sawicka, Janek Stokowski, Elżbieta Wrzosek, Jerzy Zawadzki, Barbara Żbikowska

 

Rok 2012 był Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych. Och-Teatr zaprosił więc na spektakl muzyczny w wykonaniu seniorów, który wpisuje się doskonale w myślenie o starości jako o pięknym, dobrym, ważnym i pełnym energii doświadczeniu. Honorowym Patronatem spektakl objęła prof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich.
Ta zupełnie wyjątkowa sztuka jest pierwszą tego rodzaju inscenizacją w kraju – to spektakl muzyczny złożony z pereł polskiej muzyki rozrywkowej w wykonaniu… 19 seniorów powyżej 65. roku życia. Wszyscy wykonawcy to ludzie wybrani w trakcie szeregu castingów. Muzyka i śpiew są dla nich sposobem na życie, radością i największym hobby. Na scenie zobaczymy więc amatorów, ale pełnych energii oraz pasji właściwej zawodowym artystom.
Towarzyszy im zespół muzyczny pod kierownictwem Janusza Bogackiego, który przygotował także nowe – zaskakujące i niebanalne – aranżacje wszystkich prezentowanych w sztuce utworów.
Spektakl jest pomysłem Krzysztofa Materny, który mówi o nim, że jest to “spektakl o młodości w starości”, czyli o tym, że wraz z wiekiem przybywa nam doświadczeń i mądrości, ale pozostaje też radość, energia, zachwyt nad światem czy chęć tworzenia.
Będzie to antidotum na stereotypowe, “polskie” rozumienie starości.

Usłyszymy między innymi tytułowy utwór “Czas nas uczy pogody” czy “Kiedy byłem małym chłopcem”.

 

 

 

 

Materiały: Och-Teatr