PRZEMOC WOBEC OSÓB STARSZYCH TEMATEM ODCINKA “OSWAJANIE STAROŚCI” W “PYTANIU NA ŚNIADANIE”

Za nami trudny temat. Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska poruszła w swoim cyklu często marginalizowany społecznie problem. Wraz ze swoimi Gośćmi zobrazowała sytuację szukając rozwiązań dla osób w sile wieku, które padają ofiarami przemocy. Obejrzyjcie również reportaż, którego bohaterką jest Pani Anna – opowiedziała wstrząsającą historię…

Gośćmi Pani Jolanty Kwaśniewskiej była Pani Alicja Sadowska – prezeska Stowarzyszenia Osób z Chorobą Alzheimera oraz Pan prof. Krzysztof Korzeniowski – kierownik projektu ogólnopolskiego badania PAN (Instytut Psychologii) pt.: “Przemoc w rodzinie wobec osób starszych i niepełnosprawnych.

Zobacz materiał: >>>

Problem przemocy wobec osób starszych jest społecznie marginalizowany. Osoby w sile wieku wstydzą się mówić o swoim dramacie, boją się reakcji otoczenia. Wszystkim, którzy potrzebują pomocy podajemy przydatne linki i namiary na Instytucje, które udzielą fachowej pomocy i zajmą się problemem.

 


NIEBIESKA LINIA – OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE

Na stronie internetowej Niebieskiej Linii powstała wyszukiwarka z ogromną, ogólnopolską bazą kontaktową, tak aby pomoc znaleźć w najbliższej swojej okolicy.
www.niebieskalinia.pl/pomoc