SPOTKANIE PLATFORMY POROZUMIENIA ORGANIZACJI RODZICIELSKICH DZIAŁAJĄCYCH NA RZECZ DZIECI Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ

W dniu dzisiejszym, w siedzibie naszej Fundacji odbyło się spotkanie Platformy Porozumienia Organizacji Rodzicielskich działających na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową.

Podczas spotkania poinformowano o utworzeniu przy Zarządzie ECPC – Grupy Roboczej ds. Onkologii Dziecięcej. Przedstawiony został jej plan i zakres działania.

 

Z przyjemnością informujemy, że otworzyła się nam – Platformie Porozumienia Organizacji Rodzicielskich działających na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową – możliwość bliskiej współpracy z ECPC (Europejska Koalicja Pacjentów Onkologicznych). W skład Zarządu ECPC wszedł bowiem Polak – Pan Rafał Świerzewski, który na co dzień jest pracownikiem Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi ,,Krwinka’’ w Łodzi.
Zarząd ECPC to 7 osób z czego 6 reprezentuje grupy pacjentów dorosłych i ich problemy/potrzeby. Pan Rafał reprezentuje zaś pacjentów dziecięcych z całej Europy, co jest najbliższe jego sercu i doświadczeniu.

 

W spotkaniu wzięli udział: Pan Rafał Świerzewski – członek Zarządu Europejskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych (ECPC), Pani Elżbieta Budna z Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi “Krwinka”, Sylwia Hofman z Fundacji “Nasze Dzieci”, Michał Stanisławski – Fundacja “Iskierka”, mec. Zbigniew Tymecki – Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi, Jagoda Rak z Fundacji Spełnionych Marzeń, Katarzyna Muszyńska – Rosłan z Fundacji “Pomóż Im” oraz Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, Anna Jankowska-Drabik i Elżbieta Pomaska z Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez Barier”.