PASJE SENIORÓW TEMATEM DZISIEJSZEGO ODCINKA “OSWAJANIE STAROŚCI” W “PYTANIU NA ŚNIADANIE”!

Gośćmi Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej był Pan Krzysztof Materna – reżyser spektaklu “Czas nas uczy pogody” prezentowany w warszawskim OCH TEATRZE oraz… “Latające Babcie” – zobaczcie koniecznie!

“Czas nas uczy pogody” to spektakl muzyczny złożony z pereł polskiej muzyki rozrywkowej. Występują w nim – czyli śpiewaja – 19 osób wyłonionych na podstawie kilku przesłuchań. Są to starsi ludzie, amatorzy zajmujący się śpiewaniem od lat. Spektakl jest pomysłem Krzysztofa Materny, muzykę na żywo zagra zespół muzyczny pod kierownictwem Janusza Bogackiego. On też jest autorem wszystkich aranżacji.

Jak mówi Krzysztof Materna, jest to “spektakl o młodości w starości”, czyli o tym, że wraz z wiekiem przybywa nam doświadczeń i mądrości, ale pozostaje też radość, energia, zachwyt nad światem czy chęć tworzenia. Jest to antidotum na stereotypowe, “polskie” rozumienie starości.

Pani Prezydentowa gościła podczas spektaklu, gdzie zaprezentowano między innymi tytułowy uwtór “Czas nas uczy pogody” czy też słynną piosenkę “Pamiętasz, była jesień”. W przygotowanym reportażu, rozmawiała z aktorami spektaklu pytając skąd pomysł na ich pasje, jak ich aktywność teatralna wpływa na ich codzienne życie.

Rok 2012 jest Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych. Dlatego zapraszamy na spektakl muzyczny w wykonaniu seniorów, który wpisuje się doskonale w myślenie o starości jako o pięknym, dobrym, ważnym i pełnym energii doświadczeniu.

Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska gościła w dzisiejszym odcinku równiez pełne energii i pomysłu na starość – “Latające Babcie”, czyli Panią Urszulę Machacińską oraz Panią Barbarę Maciejewską. Misją “Latających Babć” jest realizowanie swoich pasji przez panie w wieku 55+. Pasji, na które do tej pory nie było czasu, które były odkładane „na później” ze względu na pracę, obowiązki domowe, rodzinę. Jesień życia to najwyższy czas, by zacząć żyć pełnią życia, by móc spełniać swoje marzenia, by czuć się potrzebnym.

W ramach działań, “Latające Babcie” integrują trzy pokolenia: seniorów, osoby w wieku 25-40 lat oraz dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Są jedyną w kraju grupą kobiet w wieku 55+, które regularnie odwiedzają dzieci, prezentując im napisane przez siebie utwory. Do projektu włączają się również rodzice i opiekunowie dzieci, którzy chętnie oglądają spektakle “Latających Babć” oraz czytają dzieciom utwory, zebrane w naszych publikacjach.

Zobacz dzisiejszy odcinek: >>>