IKEA ORGANIZUJE ZBIÓRKĘ NOWYCH PLUSZAKÓW DLA DZIECI POSZKODOWANYCH W WYPADKACH

IKEA organizuje zbiórkę nowych pluszaków, które trafią do karetek pogotowia ratunkowego w całej Polsce i będą wspierać najmłodszych pacjentów. Partnerem projektu jest UNICEF.

W akcję zaangażowali się znani artyści, aktorzy, muzycy, sportowcy, społecznicy, pisząc i nagrywając bajki o pluszakach z IKEA, które pomagają dzieciom, uczą ważnych rzeczy i pielęgnują najważniejsze wartości. Bezpłatny audiobook z tymi historiami będzie prezentem dla wszystkich dzieci. Jego premiera zaplanowana jest na wyjątkowy dzień, imieniny świętego, który słynął z dobrego serca – Mikołaja. Od 6 grudnia będziemy mogli posłuchać bajek, które będą dostępne bezpłatnie na stronie pluszakidlaedukacji.pl a także na limitowanej płycie CD. Można ją będzie otrzymać w sklepach IKEA przekazując zakupionego pluszaka na rzecz chorych lub poszkodowanych w wypadkach dzieci, pozostających pod opieką pogotowia ratunkowego.

Audiobook „Każdy pluszak to historia” i zbiórka pluszaków dla placówek pogotowia to lokalny wymiar akcji „Pluszaki dla edukacji. 1 euro to majątek”, prowadzonej globalnie od 11 lat przez IKEA, UNICEF i Save the Children. W ramach akcji, jak co roku, IKEA Foundation przekaże na programy pomocowe dla dzieci 1 euro od każdej pluszowej zabawki lub książeczki dla najmłodszych zakupionej w IKEA.