RELACJA Z GALI FINAŁOWEJ IV EDYCJI KONKURSU “WYRÓŻNIENIE BIAŁEJ WSTĄŻKI”

W ubiegły poniedziałek, 2 grudnia br. w warszawskim Teatrze Kamienica o godzinie 12:00 odbyła się Gala Finałowa IV edycji Konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki”. Konkurs organizowany przez Centrum Praw Kobiet i Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” ma na celu wybór mężczyzn, którzy w szczególny sposób zasłużyli się pomagając kobietom, reagując na wszelkie formy przemocy i dyskryminacji.

Finał IV edycji Konkursu rozpoczął się o godz. 12:00 od panelu dyskusyjnego pt.: Przemoc dotyczy kobiet w każdym wieku. Rozmowę poprowadziła Urszula Nowakowska – Prezeska Centrum Praw Kobiet. Eksperci zwrócili szczególną uwagę na często marginalizowaną, dramatyczną sytuację kobiet w starszym wieku. Zaproszenie do udziału w dyskusji od Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier” realizującej program „Oswajanie Starości”, przyjęła dr hab. Małgorzata Halicka z Zakładu Socjologii Edukacji i Gerontologii Społecznej Uniwersytetu w Białymstoku. Ponadto w dyskusji panelowej udział wzięli: Pan Robert Damskirzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej, Pan mł. insp. Ryszard Garbarz – Zastępca Dyrektora Biura Prewencji, Pani Beata Ciejka – terapeutka z Fundacji Dzieci Niczyje.

fot. Urszula Adamczyk

Wyróżnienia „Białej Wstążki” przyznano ośmiu Panom w siedmiu kategoriach:

 Wymiar sprawiedliwości,
 Organy ścigania,
 Instytucje i organizacje pomocowe,
 Osoby publiczne,
 Instytucje publiczne,
 Osoby prywatne,
 Media.

Poznaj naszych tegorocznych Laureatów: >>>

fot. Urszula Adamczyk

Muzyczną gwiazdą wydarzenia była Edyta Strzycka – artystka młodego pokolenia, która sympatię widzów zdobyła w pierwszej edycji popularnego show muzycznego – The Voice of Poland. Sukces w programie zaowocował kontraktem płytowym z jedną z największych wytwórni muzycznych – Universal Music. Artystka wykonała swoje autorskie utwory z ostatniej jak i nadchodzącej płyty, a także covery m.in. z repertuaru Tiny Turner, Marka Grechuty i Christiny Aguilery w specjalnie przygotowanych aranżacjach akustycznych przy akompaniamencie gitary (Łukasz Stępniewicz) i akordeonu (Marek Tarnowski).

fot. Urszula Adamczyk

Specjalne życzenia urodzinowe i “100 LAT” publiczność wraz z Panią Prezydentową Jolantą Kwaśniewską, Panią Urszulą Nowakowską oraz Edytą Strzycką zaśpiewała goszczącej na Gali Jubilatce – Pani Irenie Santor, która od pierwszej edycji Konkursu należy do Kapituły Konkursowej. Wzruszeń nie było końca. Od wielu lat należy również do Rady Głównej naszej Fundacji, a także do Rady Programowej Programu “Oswajanie Starości”.

Galę poprowadziła Marcelina Zawadzka Miss Polonia 2011 i pierwsza od 1989 roku reprezentantka Polski w Konkursie Miss Universe, która zakwalifikowała się do finałowej 16-tki.

fot. Anna Adamiak / Oxy Management

Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia! Szczególnie dziękujemy Centrum Praw Kobiet oraz Pani Prezes Uruszli Nowakowskiej, Juliannie Otrębie za ogromne zaangażowanie w przygotowania do wielkiego wydarzenia.

Dziękujemy naszemu Sponsorowi – firmie W KRUK za ufundowanie wspaniałych białych wstążek dla Laureatów Konkursu,
Patronom Projektu – Komendzie Głównej Policji, Krajowej Radzie Komorniczej
Partnerom: agencjom netmorrow oraz ComPress.
Przyjaciołom: agencjom: STEFANIAK Music Management i
Oxy Management

Szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Emiliana Kamińskiego i całego zespołu Teatru Kamienica za życzliwość i profesjonalizm, którego od czterech już lat doświadczamy na każdym kroku.

Dziękujemy naszym artystom – niezapomnianej Edycie Strzyckiej z zespołem oraz Prowadzącej Galę – fantastycznej Marcelinie Zawadzkiej.