UOKiK OSTRZEGA SENIORÓW: UWAGA NA NACIĄGACZY!

UOKiK ostrzega przed nieuczciwymi ludźmi, którzy masowo naciągają seniorów. Ich ofiary kupują po znacznie zawyżonych cenach pościel czy sprzęt kuchenny.

Garnki, łóżka lecznicze, czy pościel w absurdalnie wysokiej cenie. Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów alarmuje w radiowej Jedynce, że nieuczciwi sprzedawcy, podczas pokazów, masowo naciągają osoby starsze. Są w Polsce firmy, które żerują, jej zdaniem, na ufności seniorów i wykorzystują wycieczki czy pokazy w sanatoriach, by sprzedać im swoje produkty. Ceny produktów są czasami o kilkaset procent wyższe niż ich wartość rynkowa.

Klienci powinni jednak wiedzieć, zaznacza Małgorzata Cieloch, że istnieje możliwość rozwiązania pochopnie lub też nielegalnie zawartej umowy. Pomagają w tym odpowiednie instytucje, jak Miejski Rzecznik Konsumenta czy właśnie UOKiK.Przedstawicielka Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dodała, że wiele zastrzeżeń budzą również tak zwane renty dożywotnie zawierane w zamian za mieszkanie. Nie istnieją bowiem szczegółowe przepisy regulujące tego rodzaju praktyki.

Źródło: dziennik.pl
Link do artykułu: >>>