DAR DLA KLINIKI HEMATOLOGII I ONKOLOGII GUM

 

   Dziś w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUM – Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się oficjalne przekazanie na rzecz Pracowni Diagnostyki Ultrasonograficznej i Biopsyjnej, daru naszej organizacji jakim jest aparat ultrasonograficzny Philips EPIQ.

   Pracownia jest jedną z najlepszych w Polsce. Obecnie wykonuje ponad 11 tysięcy badań rocznie. Aparat, który dla niej zakupiliśmy, ma szczególne zastosowanie we wstępnej diagnostyce nowotworów, kiedy to niewielkie rozmiary guza mogą uniemożliwić postawienie prawidłowego rozpoznania podczas badania z zastosowaniem tradycyjnych technik ultrasonograficznych. Przekazane przez naszą Fundację urządzenie ma szczególne zastosowanie przy wczesnym wykrywaniu wznowy choroby nowotworowej po zakończonym leczeniu onkologicznym. Aparatu Philips EPIQ wyposażony w nowoczesną głowicę MATRIX jest rewolucyjnym w ultrasonografii rozwiązaniem, pozwalającym na obrazowanie w dwóch płaszczyznach jednocześnie – 3D i 4D bez ryzyka utraty niewielkich zmian ogniskowych. Technologia ta pozwala na zobaczenie szczegółów niewidocznych w konwencjonalnym USG. Jesteśmy przekonani, że to wspaniałe urządzenie w rękach znakomitych lekarzy Pracowni Diagnostyki Ultrasonograficznej i Biopsyjnej przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUM – Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego uratuje niejedno młode życie.

   Aparat jest naszym kolejnym darem dla Kliniki Hematologii i Onkologii GUM, którą Fundacja „Porozumienie Bez Barier” wybudowała od fundamentów i oddała do użytkowania w 2005 roku dla dzieci z Gdańska i całego Pomorza.

   Data przekazania aparatu przypada w przeddzień Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem Dziecięcym, który jest obchodzony na całym świecie 15 lutego. Tym samym będzie to nasz wkład w poprawę wyników leczenia chorób nowotworowych u dzieci, szczególnie w obszarze wczesnej diagnostyki.

Wartość aparatu wynosi 372.000 złotych.

 

 

Niebawem fotorelacja z Wydarzenia!