NOWE ODCINKI “OSWAJANIA STAROŚCI” W PYTANIU NA ŚNIADANIE NA ANTENIE PROGRAMU 2 TELEWIZJI POLSKIEJ!

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” realizuje program „Oswajanie Starości”.

„Oswajanie Starości“ oznacza uświadomienie sobie, że starość jest nieuchronnym etapem naszego życia, ale to od nas samych zależy, jak się na ten etap przygotujemy. Zależy nam na odczarowaniu tego okresu życia: starszy człowiek może być aktywny i piękny. Zaawansowany wiek nie musi oznaczać wykluczenia oraz poczucia braku przydatności – wyjaśnia Jolanta Kwaśniewska, Prezeska Zarządu Fundacji „Porozumienie Bez Barier”.

Inauguracja Programu miała miejsce 1 października 2013 roku podczas wystąpienia Jolanty Kwaśniewskiej w „Pytaniu na Śniadanie” na antenie Programu 2 Telewizji Polskiej. Pierwszy sezon cyklu prezentowany był w „Pytanie na śniadanie” zimą 2013 roku.

Misją programu zainicjowanego przez Panią Prezydentową jest podniesienie problematyki starości. Kluczowym założeniem przedsięwzięcia jest wymiana doświadczeń międzypokoleniowych poprzez nawiązanie i prowadzenie dialogu. Docelowo Fundacja planuje stworzyć Centrum Dialogu Międzypokoleniowego, czyli miejsce umożliwiające dyskusję i wzajemne wspieranie się pokoleń. Jedna z dziedzin wsparcia osób starszych przez młodych będzie oswajanie z nowymi technologiami.

Od dnia 27 marca 2014 roku, cykl programów Jolanty Kwaśniewskiej w „Pytaniu na Śniadanie” powraca na antenę Programu 2 Telewizji Polskiej. Nowe odcinki tematyczne poruszać będą kwestie związane z problematyką codziennego życia Seniorów – od spraw finansowych poprzez zagospodarowanie czasu wolnego po profilaktykę zdrowia.

Pierwszy odcinek po zimowej przerwie dedykowany będzie budżetowi osoby starszej. Dowiemy się w jaki sposób kontrolować swe wydatki, gdzie szukać oszczędności i jak unikać zagrożeń związanych z nieuczciwym marketingiem.

Fundacja szuka parterów, sprzymierzeńców, autorytetów i przyjaciół gotowych do współpracy. Jest otwarta na pomysły osób i firm zainteresowanych problematyką starzenia się oraz wspieraniem działań związanych z „Oswajaniem Starości”. Działania Fundacji można śledzić na stronach internetowych www.fpbb.pl oraz www.oswajaniestarosci.pl, a także Facebooku Fundacji www.facebook.pl/fundacjapbb. Zapraszamy również na stronę internetowa magazynu „Pytanie na śniadanie” http://pytanienasniadanie.tvp.pl/ oraz profil programu na Facebooku: www.facebook.com/pytanienasniadanie
Zainteresowani mogą kontaktować się bezpośrednio z Fundacją: [email protected] lub 22 849 96 62.