JESIENI NIE KOLORUJ

Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Ustrzykach Dolnych włącza się w program “Oswajania Starości”! Otrzymaliśmy dwa zrealizowane projekty – filmowy i muzyczny. Gorąco zapraszamy do obejrzenia i posłuchania materiałów!

Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Ustrzykach Dolnych włącza się w program “Oswajania Starości”. Otrzymaliśmy dwa zrealizowane specjalnie z myślą o naszych wspaniałych Seniorach, projekty – filmowy i muzyczny. Gorąco zapraszamy do oglądania i słuchania!

 

Jesieni nie koloruj – piosenka do której tekst napisała Pani Małgorzata Gergasz, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Ustrzykach Dolnych, zaś muzykę, uczennica – Maria Pilch.

Dedykujemy ją wszystkim naszym Seniorom oraz tym, którzy wraz z nami chcą oswajać starość!

Lubię też zachody słońca – film nagrany przez uczniów i nauczycieli. Jego ideę najlepiej oddaje cytat z pięknego listu, który otrzymaliśmy wraz z filmem.

“Zaobserwowaliśmy, że seniorzy w Bieszczadach celebrują swoją starość wśród piękna przyrody. Nasze góry dodają im sił; drzewa chronią od złego, ofiarując spokój i ciepło. Bohaterka naszego reportażu (zrobionego przez nauczycieli i uczniów) mówi, że zachody słońca są piękne, ponieważ wszystko się wówczas złoci. Dotyczy to również starości. Myśli i uczucia osoby starszej przekute zostają w złoto. To najcenniejszy dar, jaki może ofiarować życie. Wtedy bez problemu ludzie oddzielają ziarno od plew, noszą dobro w pomarszczonych dłoniach. (…)”

Gorąco dziękujemy całemu Zespołowi Szkół nr 1 w Ustrzykach Dolnych – uczniom i nauczycielom – wszystkim, którzy włożyli serce i pracę w stworzenie tak emocjonalnej piosenki i nagranie tak fantastycznego filmu!