AKADEMIA TAŃCA DLA SENIORÓW – ZAPRASZA AKADEMIA TAŃCA ZAWIROWANIA!

 

NABÓR DO NOWEGO PROJEKTU “Akademia Tańca dla Seniorów”!


Lubisz ruch, taniec i teatr?
Jesteś seniorem chętnym do twórczych działań?
Zapraszamy właśnie Ciebie na projekt taneczny
w Akademii Tańca dla Seniorów.

 

 

Ideą zajęć jest odkrywanie w sobie energii kobiecej i męskiej poprzez ruch, w tym samym czasie nabieranie zdrowego dystansu do siebie i innych. Ruch i taniec to droga, przez którą można wzmocnić swoje siły witalne i wzbudzić wewnętrzne piękno drzemiące w każdym z nas. Ponadto taniec poprawia elastyczność ciała, balans, równowagę, koordynację ruchową, poprawia samoocenę, pomaga wyrażać emocje poprzez ruch. Niektórzy uważają, że najważniejszymi potrzebami człowieka oprócz potrzeb fizjologicznych są: ruch, odprężenie, ekspresja i tworzenie. Zaspokojenie tych potrzeb można właśnie znaleźć na tych warsztatach.

Projekt „Akademia Tańca dla Seniorów” jest działaniem ruchowo-tanecznym skupiającym się na relacjach międzyludzkich, którego głównym założeniem jest rozwój alfabetu ruchowego ciała i odkrywanie w sobie nowych możliwości rozwoju.

Na warsztaty składać się będą:

– gimnastyka rozwojowa z elementami tańca
– zadania improwizacyjne, polegające na swobodnym, ale jednocześnie twórczym wykorzystaniu naturalnych predyspozycji ciała. Uczestnicy warsztatów pracować będą nad poszukiwaniem swobody ruchu, otwartością na swoje ciało oraz na drugiego człowieka. Jednym z elementów zajęć będzie budowanie świadomości ciała poprzez zadania ruchowe.
– wykłady poświęcone tematyce tańca (filmy, zdjęcia, prezentacje, opowieści o znanych twórcach, choreografach, tancerzach)

Twoje doświadczenie w tańcu, zdolności artystyczne czy ograniczenia fizyczne nie będą miały znaczenia, ponieważ chodzi o to byś odnalazł siebie prawdziwego. Będzie to bezpieczne miejsce gdzie będziesz miał szansę wyrazić to, kim naprawdę jesteś. Po prostu być „tu i teraz”.

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.

Start projektu: 15.09.2014 roku
Zakończenie projektu: 14.10.2014 roku
Spotkania: poniedziałki i wtorki 10:00-11:30
Miejsce spotkań: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lok. 101 (Warszawa Śródmieście)
Instruktor: Magdalena Radłowska

ZGŁOSZENIA DO PROJEKTU PRZYJMUJEMY DO 8 września.

Wszystkie informacje i zapisy:
Tel. 780 555 280
e-mail: [email protected]

 

 

tekst i zdjęcia: Akademia Tańca Zawirowania -Teatr Tańca Zawirowania
www.zawirowania.pl
www.scenawspolczesna.pl