1 PAŹDZIERNIKA – RUSZA BIAŁOŁĘCKA AKADEMIA WIEDZY!!!

 

 

Nowy projekt dla seniorów


Varsavianistyczne wykłady, wycieczki do galerii i muzeów, poniedziałki z Teatrem Telewizji, spotkania z dietetykami i mistrzami tańca – rusza Białołęcka Akademia Wiedzy skierowana do seniorów.


W ofercie BAW znajdą się nie tylko wykłady, kursy czy zajęcia artystyczne , ale i wspólne zwiedzanie, m.in. Centrum Nauki Kopernik czy Centrum Sztuki Współczesnej. Udział w akademii pozwoli również słuchaczom na poszerzenie wiedzy o historii Warszawy. W czasie semestru zaplanowano cykl prezentacji multimedialnych przybliżających dzieje naszego miasta. Nie zabraknie również ciekawostek związanych z Białołęką, które będzie można poznać na spacerach z przewodnikiem.


Projekt skierowany jest do osób dojrzałych. – Jego celem jest budowa relacji międzypokoleniowych, zależy nam także na tym, aby seniorzy poznali nowe kierunki w kulturze oraz nabyli umiejętności związane ze zmianami społecznymi – tłumaczy Krzysztof Mikołajewski, dyrektor Białołęckiego Ośrodka Kultury, inicjator projektu. Dlatego w programie akademii znalazł się też cykl wykładów z psychologiem. W czasie spotkań seniorzy dowiedzą się jak bezkonfliktowo porozumieć się z córką, zięciem czy wnuczkiem. Zwrócą uwagę na to, w jaki sposób postrzegać świat i inne pokolenie, ale i jak mówić, by zostać wysłuchanym.


Nie zabraknie również muzyki. Osoby biorące udział w projekcie poznają tańce z różnych stron świata, m.in. bałkańskie, ukraińskie, rosyjskie, izraelskie cygańskie i oczywiście polskie. Będą mogli malować na jedwabiu, wykonają własny witraż i wezmą udział w produkcji filmu.


Jak podkreślają pomysłodawcy inicjatywy, ważnym elementem akademii jest odpowiednio dobrana oferta kulturalna.


Poprzez swoje działania chcemy obalić mit, że seniorzy niechętnie pojawiają się w instytucjach kultury – tłumaczy dyrektor Krzysztof Mikołajewski. – Dzisiejsi seniorzy stają się coraz bardziej aktywni i twórczy dlatego staraliśmy się stworzyć miejsce na miarę ich oczekiwań – dodaje Dominik Wendołowski, instruktor teatralny prowadzący od 10. lat Teatr „Pora na Seniora” oraz koordynator Białołęckiej Akademii Wiedzy.


Wykład inauguracyjny i spotkanie organizacyjne już 1 października, o godz. 10.30. w sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury – serdecznie zapraszamy.


Koszt udziału w semestrze wynosi tylko 60 zł. Więcej informacji pod nr telefonu: 22 884 46 25 lub www.bok.waw.pl, zgłoszenia: [email protected]


FB/ www.facebook.com/bialoleckaakademiawiedzy

 

tekst dzięki uprzejmości Białołęckiej Akademii Wiedzy