MÓJ SPOSÓB NA DŁUGOWIECZNOŚĆ

 

 

 

 

Autor: Antoni Huczyński
Tytuł: Dziarski Dziadek. Mój sposób na długowieczność
Format: 160×235 mm
Liczba stron: 224
Cena detaliczna: 34,99 zł
ISBN: 978-83-268-1369-6
Wydawca: AGORA
Data wydania: 8 października 2014 roku

 

 

DZIARSKI DZIADEK. MÓJ SPOSÓB NA DŁUGOWIECZNOŚĆ
Jak żyć długo, zdrowo i z sensem? Oto recepta Dziarskiego Dziadka. Zainspiruj się!

92-letni Antoni Huczyński, czyli Dziarski Dziadek, to prawdziwy fenomen. Filmy, na których pokazywał swoje codzienne ćwiczenia i domową krioterapię w beczce z lodowatą wodą, obejrzały miliony Polaków. Dowiódł w nich, że nawet po dziewięćdziesiątce można być zdrowym, sprawnym i szczęśliwym.
Do tej pory Dziarski Dziadek ćwiczył, stosował dietę i żył zdrowo sam dla siebie i swoich bliskich. Teraz chce zaprosić do tego innych, zainspirować do zmiany trybu życia i do pokochania życia na nowo swoich rówieśników ale i dużo młodszych od siebie. Książka “Mój sposób na długowieczność” podzielona jest na pięć części: Historia, Umysł, Krioterapia, Ćwiczenia i Dieta. Każda z nich omawia osobiste doświadczenia i sposoby na walkę z czasem Antoniego Huczyńskiego.

Jakże cieszy postawa pana Antoniego, który ruch uprawia każdego dnia! Wiek i wszelkie dysfunkcje organizmu, na co tak uwielbiają narzekać Polacy, nie są dla niego przeszkodą. Chylę czoło przed taką postawą życiową. Wielkie brawa dla konsekwencji i wytrwałości. W sumie jest to najbardziej dostępna terapia, która nie tylko przedłuża, ale i uatrakcyjnia nasze życie bez względu na to, ile mamy lat.                                                                                        Jurek Owsiak, prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Chcesz żyć długo i zdrowo? Nie musisz punkt po punkcie realizować recepty Dziarskiego Dziadka. Najważniejsze, żebyś był taki jak on: otwarty i pełen wiary, że twoje życie i zdrowie są w twoich rękach. Jeżeli leżysz, wstań. Jeśli stoisz, idź. Jeśli idziesz, biegnij. Często to wystarczy, żebyś był szczęśliwy i zdrów.
Władysław Kozakiewicz, mistrz olimpijski

Ta książka powstała z chęci dzielenia się moją własną, wypracowaną przez lata receptą na długowieczność. Wierzę, że i Tobie pomoże. Razem ze mną zmień złe nawyki żywieniowe, ćwicz, pokonaj choroby i na nowo rozkochaj się w życiu
Antoni Huczyński, Dziarski Dziadek

Mój sposób na długowieczność, Dekalog Dziarskiego Dziadka
1. Nie chodzi o to, żeby długo żyć. Chodzi o to, żeby mieć żyć dla kogo i po co. Nie zajmuj się więc liczeniem dni i lat. Skup się na tym,by każdej chwili nadać sens.
2. Tylko człowiek, który potrafi się zmęczyć, jest w stanie być szczęśliwy. Jeśli leżysz, wstań. Jeśli stoisz, idź. Jeśli idziesz, biegnij!
3. Dawaj zawsze więcej, niż chcesz dostać. To recepta na udaną rodzinę.
4. Prościej zawsze znaczy lepiej. I w diecie, i w miłości.
5. Jedz, żeby żyć, a nie żyj, żeby jeść.
6. Rutyna to zdrowie. Zmieniaj tylko to, co ci szkodzi.
7. Ćwicz umysł nie mniej intensywnie niż ciało. Będziesz go coraz bardziej potrzebował.
8. Nie zrzucaj odpowiedzialności za swoje zdrowie na lekarzy. Bądź szybszy niż choroba: zahartuj się, zanim cię dopadnie.
9. Uśmiechaj się, nawet kiedy boli. Uśmiech jest skuteczniejszy niż tabletki z krzyżykiem.
10. Nigdy nie jest za późno na nowy początek. Zawsze jest za późno na poddanie się.

Antoni Huczyński – żołnierz Armii Krajowej i lekarz weterynarii, ma 92 lata i wciąż powtarza: co z tego?! Cieszy się życiem, ćwiczy w Lesie Kabackim, kreci filmimi na Youtube’a i jest rozchwytywany przez telewizje. Swoją radością, optymizmem i wielkim apetytem na życie chce zarazić innych.

Książka „Dziarski dziadek. Mój sposób na długowieczność” do kupienia w salonach empik, w ksiągarniach oraz na kulturalnysklep.pl a w formie e-booka na publio.pl

Strona internetowa: www.dziarskidziadek.pl
www.facebook.com/sposobnadlugowiecznosc
Kontakt dla mediów: [email protected]

Informacje o nowościach wydawniczych: facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA

 

 

Tekst: Materiały prasowe