KSIĄŻKA ELTONA JOHNA POD PATRONATEM  SPOŁECZNEGO KOMITETU DS. AIDS!

 

Z ogromną radością przedstawiamy Państwu wyjątkową książkę Eltona Johna, nad którą patronat objął Społeczny Komitet ds. AIDS.

Część dochodu ze sprzedaży książki zostanie przeznaczona na profilaktykę HIV – zachęcamy więc do kupna. PREMIERA już 22 października 2014, nakładem Wydawnictwo Sine Qua Non.


Umierający chłopiec. Egocentryczna gwiazda. Piękna, osobista opowieść o przemianie i nadziei.

„Trudno sobie nawet wyobrazić, jak żałosnym byłem wtedy dupkiem” – tak surowo, z perspektywy lat, ocenia samego siebie jeden z największych muzyków wszech czasów. W najtrudniejszym okresie swego życia poznał Ryana White’a. Zarażony w wyniku transfuzji krwi, wykluczony ze społeczeństwa chłopiec oraz uzależniony od narkotyków, alkoholu i przygodnego seksu gwiazdor: ich spotkanie zmieniło wszystko.

Kiedy choroba zabrała Ryana, a także Freddiego Mercury’ego i wielu innych przyjaciół Eltona Johna, ten bez reszty poświęcił się działalności dobroczynnej. Stał się inspiracją dla księżnej Diany, Michaela Jacksona, Elizabeth Taylor i setek tysięcy innych osób, które tak jak on starały się pomagać chorym, biednym i odtrąconym.

Wzruszająca i inspirująca książka o życiu i umieraniu, uprzedzeniach i przełamywaniu barier, empatii i niechęci.

Bardzo osobista historia życia wspaniałego artysty i po prostu dobrego człowieka.

Absolutny bestseller! Emocjonalny przekaz sprawia, że Miłość jest lekarstwem czyta się z zapartym tchem. To jedna z najlepszych książek o AIDS, jakie znam. Każdy powinien ją przeczytać.
Jolanta Kwaśniewska

Mój przyjaciel Elton poruszył nasze serca nie tylko poprzez swoją muzykę, ale także za sprawą niezliczonych ludzkich istnień, które udało się ocalić dzięki działalności jego fundacji. Ta wspaniała książka daję nadzieję.
Bill Clinton


Elton John – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i legenda światowego show-biznesu, urodził się w 1947 roku, jako Reginald Kenneth Dwight. Jego oszałamiająca kariera obejmuje ponad cztery dekady. Ze swoim singlem Candle in the wind ustanowił rekord, który rozszedł się w liczbie 37 milionów egzemplarzy, zdobywając tym samym tytuł najlepiej sprzedającego się singla w historii. Za osiągnięcia muzyczne oraz działalność charytatywną muzyk w 1998 roku otrzymał tytuł szlachecki z rąk Królowej Elżbiety II. W roku 1992 Elton założył Elton John AIDS Foundation, która dziś jest jedną z czołowych organizacji non profit zajmujących się zwalczaniem HIV i AIDS.

tekst dzięki uprzejmości Społecznego Komitetu ds. AIDS