JOLANTA KWAŚNIEWSKA HONOROWĄ 
PATRONKĄ PROJEKTU RAKOOBRONA!


Jolanta Kwaśniewska honorową patronką projektu Rakoobrona!

 

 

Jolanta Kwaśniewska, od lat angażująca się w profilaktykę zdrowotną przystąpiła do kolejnej inicjatywy – kampanii informacyjno-edukacyjnej Rakoobrona.

Akcja Rakoobrona, której organizatorami są Fundacja Rosa i Fundacja Onkologiczna DUM SPIRO-SPERO, polega na edukowaniu młodzieży w wieku 14-19 lat na temat profilaktyki onkologicznej czerniaka skóry, raka szyjki macicy i raka płuca.

Postanowiłam zaangażować się w tę inicjatywę, ponieważ zgodnie z hasłem kampanii uważam, że najlepszy czas na działanie jest teraz. Edukacja młodych ludzi jest niezwykle istotna. Uświadamiając młodzieży, że jej obecny styl życia ma niebagatelny wpływ na ryzyko rozwoju dolegliwości wymienianych w kampanii, można zmniejszyć odsetek zachorowań na te nowotwory w przyszłości – powiedziała Jolanta Kwaśniewska podczas spotkania z przedstawicielami Fundacji Rosa.

Jolanta Kwaśniewska, nowa patronka honorowa programu Rakoobrona jest inicjatorką oraz organizatorką różnorodnych i wyjątkowo udanych kampanii prozdrowotnych.

Współpraca z panią Jolantą Kwaśniewską to dla nas ogromne wyróżnienie. Liczymy, że dzięki tak wpływowej patronce idee akcji Rakoobrona spotkają się z jeszcze szerszym zainteresowaniem mediów, a przede wszystkim skuteczniej dotrą do grupy docelowej kampanii – mówi Martyna Niewójt, szef projektu Rakoobrona.

 

Strona internetowa Kampanii: >>>

Facebook: >>>