JUŻ WE WTOREK “SENIORZY O SOBIE” –
GALA “PÓŹNYCH DEBIUTÓW” 
W KINIE MURANÓW!

We wtorek 16 grudnia w Kinie Muranów o godzinie 17:00 odbędzie się pokaz krótkometrażowych, wyjątkowych debiutów reżyserskich – autorami są seniorzy i seniorki z warszawskiej Pragi Południe i Śródmieścia, którzy wzięli udział w projekcie „Seniorzy o sobie”.

Wstęp wolny.


 

Właśnie ze względu na doświadczenie – czy w przeważającej części niepełnienie już funkcji zawodowych – to seniorzy mogą i powinni angażować się w działania społeczne, dokumentować i dyskutować o lokalnych sprawach oraz brać udział w tworzeniu lokalnych polityk publicznych. Właśnie takie cele przyjmujemy w projekcie „Seniorzy o sobie” – mówi Łukasz Szewczyk, Prezes Stowarzyszenia Pracownia Filmowa COTOPAXI.

 

Pokaz „Seniorzy o sobie” to trzecia już odsłona projektu warsztatów filmowych „Późne debiuty”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Pracownia Filmowa „Cotopaxi”. Projekt jest współfinansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Projekt został objęty Honorowym Patronatem przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”.

 

Czytaj więcej: >>>

 

tekst: Stowarzyszenie Pracownia Filmowa “Cotopaxi”