KOLEJNE DEBIUTY FILMOWE ZA NAMI!


Kolejne debiuty filmowe za nami!


Pełna sala, goście specjalni, wielkie emocje, radość i wzruszenia. To wszystko towarzyszyło nam 16 grudnia w warszawskim Kinie Muranów, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie projektu Seniorzy o Sobie w ramach cyklu Późne debiuty.


W trakcie wieczoru odbyła się premiera ośmiu filmów, które w całości zostały zrealizowane przez uczestników projektu – Seniorów. Stanowiąc tym samym unikalny zbiór wiedzy wiedzy – prezentują spojrzenie od wewnątrz na świat, którego nie znamy, dopóki nie staniemy się jego częścią. Na ekranie obejrzeliśmy etiudy filmowe p.t.: i Ty zostaniesz emerytem, Nasz klub, Składak, Podglądacze, Jak żyć inaczej, O to mi chodziło, Tak mnie wychowałaś oraz Miasto zostało tam.


Swoją obecnością pokaz uświetniły Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska oraz aktorka Pani Teresa Lipowska.


W trakcie spotkania nie zabrakło podziękowań i rozmów z twórcami filmów. Niespodzianką na zakończenie dla wszystkich licznie zebranych był pokaz filmu dokumentującego przebieg prac w projekcie od kuchni.


Pod koniec grudnia odbędzie się premiera filmów w Internecie – szukajcie ich na stronie internetowej i kanale youtube Stowarzyszenia Pracownia Filmowa Cotopaxi oraz na www.oswajaniestarosci.pl

Dziękujemy i do zobaczenia na następnej premierze!

Projekt objęty jest honorowym patronatem Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier.


Projekt współfinansowany ze środków w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

 

 

tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie Pracownia Filmowa Cotopaxi.