KAMPANIA SPOŁECZNA DŁUGOWIECZNI – CZY MASZ SZANSĘ DOŻYĆ 120 LAT?

 

Dolina Krzemowa w Kalifornii, centrum przemysłu komputerowego, staje się także centrum badań nad długowiecznością. Miliony dolarów są inwestowane w firmy biotechnologiczne, które pracują nad przedłużeniem życia. Cel? 120 lat.

To ma być wyścig. Naukowy konkurs z nagrodą w wysokości miliona dolarów. Zwycięzcą zostanie ten, kto jako pierwszy zhakuje kod życia i popchnie długość ludzkiego bytu na nowe tory. Taką propozycję złożył uczonym Joon Yun, menedżer z Palo Alto, serca Doliny Krzemowej. Nagroda nazywa się Palo Alto Longevity Prize.

Na świecie ludzie żyli już nawet 122 lata (wedle potwierdzonych źródeł). Tu jednak nie chodzi o pojedyncze jednostki, które dzięki wyjątkowej kombinacji genów, diety i aktywności fizycznej trzymały się tak długo. Chodzi o to, żeby wiek 120 lat był osiągalny powszechnie.

To brzmi jak koszmarny sen demografów. Na Ziemi jest ponad 7 mld ludzi, a szacunki zakładają, że pod koniec tego wieku może być nas nawet 13 mld! Kto jednak nie chciałby żyć długo i – co najważniejsze – zdrowo? Uczeni twierdzą, że to, co dziś człowiek może osiągnąć dzięki genom, diecie i ruchowi, oni wkrótce będą sprzedawać w tabletkach.

 

Czytaj więcej: >>>