STAROŚĆ W PRZEDSZKOLU!


                      

 

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier” i Asocjacja Edukacyjno-Terapeutyczna „Edu-Tera” rozpoczynają w ramach fundacyjnego programu „Oswajanie Starości” cykl szkoleń dedykowany dyrektorom, nauczycielom, seniorom, rodzicom oraz dzieciom w przedszkolach.

Szkolenia wpisując się w profilaktykę starzenia się, mają na celu włączenie seniorów w życie ich wnuków. To również korzystanie z ponadczasowych wartości, których brakuje młodym i młodszym. Warsztat pracy nauczyciela wzbogacone zostanie o narzędzia, metody i techniki, dzięki którym o starości można powiedzieć wszystko, zarówno o jej mocnych ale również słabszych stronach.

„Chcemy oswajać starość poprzez edukację rozpoczynającą się już w przedszkolu. Będziemy włączać seniorów w życie ich wnuków. Zależy nam na tym aby przywrócić starości szacunek, godność, odpowiednie miejsce w rodzinie. Chcemy pokazywać starsze osoby przez pryzmat ich doświadczenia i kompetencji – mówi Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska.

Pilotażowe szkolenie odbyło się w lutym br. w Przedszkolu nr 272 w Warszawie. Uczestnikami szkolenia byli: Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska wraz z pracownikami Fundacji „Porozumienie bez Barier”, władze edukacji dzielnicy Bielany, nauczyciele Przedszkola nr 272 w Warszawie oraz inni Dyrektorzy wybranych Przedszkoli na terenie Warszawy.
Do programu przyłączyć się może każda placówka publiczna, jak i niepubliczna z Polski.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą e-mailową pod adresem: [email protected] oraz telefonicznie: 508-024-753.

 

 

Kontakt dla mediów:
Daria Kowalczyk

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej
„Porozumienie Bez Barier”
e-mail: [email protected]
tel.: 22 849 96 62