AKTYWNI DO SETKI – DZIEŃ DZIECKA!

 

 

 

Szanowni Państwo,

ogólnopolska kampania społeczna „Aktywni do setki” zachęcająca seniorów do aktywizacji społecznej i korzystania z nowych technologii nabiera coraz większego tempa. Po przeszkoleniu ponad 600 osób w wieku emerytalnym z korzystania z aplikacji i poruszania się w środowisku internetowym, seniorzy wyruszają z tabletami i nową wiedzą, aby pomagać innym.

Już 1 czerwca w pięciu polskich miastach – Warszawie, Lublinie, Krakowie, Szczecinie i Elblągu – odbędą się wyjątkowe spotkania. Z okazji Dnia Dziecka seniorzy-wolontariusze oraz ambasadorka wydarzenia, Jolanta Kwaśniewska, odwiedzą dzieci na oddziałach onkologicznych, aby czytać im bajki przy użyciu Tabletów III wieku. Dodatkowo dzieci wezmą udział w warsztatach i z pomocą osób starszych stworzą prace artystyczne.

Kampania społeczna „Aktywni do setki” została zainaugurowana na początku marca 2015 r. przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu oraz partnerów technologicznych: T-Mobile, Microsoft oraz Intel. W 10 polskich miastach organizatorzy przeprowadzili liczne spotkania, podczas których zachęcano osoby w wieku emerytalnym do utrzymywania swojej aktywności społecznej oraz otwarcia się na nowe technologie. W ramach akcji udało się przeszkolić ok. 600 osób, a tylko w pierwszych dwóch miesiącach liczba seniorów-wolontariuszy, którzy dołączyli do społeczności serwisu www.mojwolontariat.pl wyniosła 280 osób. W sumie zgłosili oni aż 556 ofert pomocy (jeden wolontariusz może złożyć kilka ofert).

Media zainteresowane dodatkowymi wynikami kampanii lub przeprowadzeniem rozmowy z prezesem Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie, Dariuszem Pietrowskim, zapraszamy do kontaktu.

Centrum Prasowe Microsoft
[email protected]
Tel.: +48 22 536 38 24
Tel. kom.: +48 609 160 966