DZIEŃ DZIECKA Z “AKTYWNYMI DO SETKI”!

Nowe technologie łączą pokolenia
– Dzień Dziecka z „Aktywnymi do setki”

W pięciu polskich miastach – Warszawie, Lublinie, Krakowie Szczecinie i Elblągu – odbyły się wyjątkowe spotkania: z okazji Dnia Dziecka seniorzy-wolontariusze oraz ambasadorka wydarzenia, Jolanta Kwaśniewska, odwiedzili dzieci na oddziałach onkologicznych. Spotkanie było skoncentrowane wokół czytania bajek i opowiadań przy użyciu Tabletów III wieku dedykowanych seniorom. Akcja odbyła się w ramach trwającej od marca kampanii społecznej „Aktywni do setki” poświęconej aktywizacji osób w wieku emerytalnym przy wykorzystaniu nowych technologii.

Podczas spotkania w warszawskim szpitalu przy ul. Litewskiej blisko 50 dzieci z oddziału onkologicznego wzięło udział w zajęciach, podczas których seniorzy nie tylko czytali im bajki i opowiadania z tabletu, ale także prowadzili z najmłodszymi warsztaty wyobraźni i pomagali im stworzyć prace artystyczne odnoszące się do tego, co wcześniej usłyszeli. Podopieczni szpitala otrzymali także pamiątkowe zdjęcia oraz pamiątki.

„Od samego początku kibicuję akcji ‘Aktywni do setki’. To wspaniałe przedsięwzięcie, które nie tylko przybliża seniorom nowe technologie, ale jest też przyczynkiem do wspaniałego dialogu międzypokoleniowego. Tym bardziej czuję się wyróżniona, że mogłam zostać ambasadorką Dnia Dziecka z ‘Aktywnymi do setki’ i spędzić ten szczególny dzień włączając się czynnie, jako wolontariuszka, w zajęcia przygotowane dla dzieci ze szpitala przy ul. Litewskiej, do czego innych też namawiam!” – powiedziała Jolanta Kwaśniewska Prezeska Fundacji „Porozumienie bez Barier”.

 

Czytaj więcej: >>>

 

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez Telewizję Polską: >>>