“KOLORY POLSKI” – WĘDROWNY FESTIWAL 
FILHARMONII ŁÓDZKIEJ

“Kolory Polski” to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla Seniorów, którzy chcą połączyć słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu ze zwiedzaniem zabytków regionu łódzkiego. Od 20 czerwca do 4 września, niemal każdy z ponad dwudziestu koncertów odbywa się w innym miejscu: w starych kościołach i klasztorach (Paradyż, Tum, Sulejów), tajemniczych zamkach i muzeach, bogatych w cenne eksponaty, choć czasem niedocenianych, a często – w plenerze, w otoczeniu dworskich parków czy na leśnej polanie (Małków, Rogów).

Rozbrzmiewa tam muzyka znacznie swobodniejsza i bardziej różnorodna od tego, co filharmonia proponuje słuchaczom od jesieni do wiosny. W programie dominują autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną, oraz niekonwencjonalne opracowania muzyki klasycznej i rozrywkowej. Występują zarówno słynni artyści o ustalonej renomie, jak i młodzi muzycy, którzy rozpoczynają dopiero swoją karierę. Wiele projektów powstaje specjalnie dla festiwalu. Rzadko spotykane instrumenty, artyści ludowi na estradzie razem z profesjonalistami, odważne improwizacje – to propozycja dla tych, którzy nie boją się wyjść poza utarte ścieżki obcowania z muzyką.

Na wszystkie koncerty Festiwalu „Kolory Polski” – poza finałowym – i na imprezy towarzyszące wstęp jest bezpłatny. Wśród wydarzeń towarzyszących znajdą się warsztaty, kiermasze, pikniki i wystawy.

Szczegóły koncertów na http://filharmonia.lodz.pl
Materiały organizatora.