“STAROŚĆ ZACZYNA SIĘ JUŻ W PRZEDSZKOLU”

Nasza Fundacja i Asocjacja Edukacyjno-Terapeutyczna „Edu-Tera” rozpoczęły w kwietniu 2015 r. w ramach fundacyjnego programu „Oswajanie Starości”, cykl szkoleń dedykowany dyrektorom, nauczycielom, seniorom, rodzicom oraz dzieciom w przedszkolach.

W okresie od kwietnia do czerwca 2015 r. odbyło się 7 szkoleń pod tytułem: „Z Babcią i Dziadkiem przez świat wartości. Tolerancja pokonywaniem barier starości”.

Cieszymy się, że udział wzięło 30 przedszkoli w całego kraju. W ciągu trzech miesięcy przeszkolonych zostało aż 250 osób!

Odwiedziliśmy następujące miejsca:
Czeladź: http://www.edutera.pl/czeladz/
Zawiercie: http://www.edutera.pl/zawiercie/
Lublin: http://www.edutera.pl/lublin/
Trzebinia: http://www.edutera.pl/trzebinia/
Wodzisław: http://www.edutera.pl/wodzislaw/
Ziębice: http://www.edutera.pl/ziebice/
Warszawa, Przedszkole 261, ul. Andriollego 1: materiał w przygotowaniu

Szkolenia wpisując się w profilaktykę starzenia się, mają na celu włączenie seniorów w życie ich wnuków. To również korzystanie z ponadczasowych wartości, których brakuje młodym i młodszym. Warsztat pracy nauczyciela wzbogacone zostaną o narzędzia, metody i techniki, dzięki którym o starości można powiedzieć wszystko, zarówno o jej mocnych ale również słabszych stronach.

„Chcemy oswajać starość poprzez edukację rozpoczynającą się już w przedszkolu. Będziemy włączać seniorów w życie ich wnuków. Zależy nam na tym aby przywrócić starości szacunek, godność, odpowiednie miejsce w rodzinie. Chcemy pokazywać starsze osoby przez pryzmat ich doświadczenia i kompetencji” – mówi Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska.

Pilotażowe szkolenie odbyło się w lutym br. w Przedszkolu nr 272 w Warszawie. Uczestnikami szkolenia byli: Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska wraz z pracownikami Fundacji „Porozumienie bez Barier”, władze edukacji dzielnicy Bielany, nauczyciele Przedszkola nr 272 w Warszawie oraz inni Dyrektorzy wybranych Przedszkoli na terenie Warszawy.
Do programu przyłączyć się może każda placówka publiczna, jak i niepubliczna z Polski.