Rynek Seniora – zdrowie, finanse, polityka senioralna

„Kąciki Babci i Dziadka” to nowa inicjatywa Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej realizowana w ramach programu „Oswajanie starości”. W 2016 roku w całej Polsce będą powstawać miejsca, w których osoby starsze będą mogły przyjemnie i aktywnie spędzać czas. Pilotażowa placówka powstała w Warszawie.


Fundacja „Porozumienie Bez Barier” po latach działalności na rzecz dzieci, poszerza swoją działalność o aktywności, których celem jest uwrażliwienie opinii publicznej na kwestię starości. Fundacja planuje realizować ten cel przez uruchamianie w całym kraju ośrodków, gdzie populacja seniorów mogłaby aktywnie spędzać czas.

– Starzenie się społeczeństw jest niezaprzeczalnym faktem, o skali globalnej. Starości nie unikniemy, ale możemy mieć wpływ na to jak będzie wyglądać. Stąd pomysł, by tworzyć miejsca, które będą aktywizować osoby starsze – wyjaśnia Jolanta Kwaśniewska.

Pierwszy „Kącik Babci i Dziadka” powstał w Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie. – Liczę, że w 2016 roku uda się nam tworzyć w Polsce kolejne takie miejsca. W ten sposób chcemy przywrócić starości godność – podkreśla Jolanta Kwaśniewska.

Bezpłatną wystawę 20 zdjęć z odsłony pionierskiego projektu Kącika Babci i Dziadka będzie można obejrzeć od 8 do 31 stycznia w hali głównej Dworca Wschodniego w Warszawie.