Jolanta Kwaśniewska na Dworcu Wschodnim. Wystawa “Starzejemy się od urodzenia”

Fundacja Porozumienie bez Barier byłej pierwszej damy patronuje inicjatywie “Kąciki babci i dziadka”. W czwartek Jolanta Kwaśniewska uczestniczyła w zakończeniu wystawy zdjęć na Dworcu Wschodnim, którą obejrzało ponad pół miliona osób.

Zdjęcia autorstwa Moniki Gazdały prezentowano w hali głównej Dworca Wschodniego od początku stycznia. Fotografie dokumentują podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego na warszawskim Solcu i metamorfozę tego ośrodka. To właśnie tutaj powstał pierwszy Kącik Babci i Dziadka w programie, któremu patronuje fundacja Porozumienie bez Barier Jolanty Kwaśniewskiej.

Jolanta Kwaśniewska dla seniorów

– Bardzo dziękuję władzom Dworca Wschodniego za chęć współpracy i propagowanie programu “Oswajanie starości”. To dla nas bardzo ważne, że zechcieli państwo umieścić u siebie tę szczególną wystawę. Pamiętajmy, że wszyscy się zestarzejemy, dlatego tak ważne jest, by stale pomagać osobom starszym – powiedziała Jolanta Kwaśniewska podczas krótkiej konferencji.

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie bez Barier po latach działalności na rzecz dzieci poszerza zakres aktywności o te, których celem jest uwrażliwienie opinii publicznej na kwestię starości. Powstające Kąciki Babci i Dziadka są hołdem złożonym osobom starszym, często pozostawionym samym sobie.

O międzypokoleniowej kampanii społecznej na rzecz osób starszych, organizowanej przez “Gazetę Wyborczą” i fundację Porozumienie bez Barier Jolanty Kwaśniewskiej przeczytasz na wyborcza.pl/dlugowieczni.