Spacer Mentoringowy (Mentoring Walk)

2016 Global Mentoring Walk Poland

„Święto kobiecości i darmowe doładowanie akumulatorów” – Edyta Musielak, Mentee2016 GMW

Warszawska, piąta już edycja Spaceru Mentoringowego (Global Mentoring Walk) połączyła 5 marca w Łazienkach Królewskich 90 par mentoringowych. W roli Mentora lub Mentorki wcielili się wybitni Liderzy i Liderki oraz Najwyższa Kadra Zarządzająca, reprezentująca świat biznesu, polityki, organizacji społecznych i akademickich. W roli Mentees wcieliły się kobiety, które chcą zmieniać świat oraz swoją rzeczywistość na lepszą, dla siebie i innych. Była to unikalna okazja dla Mentee do przeprowadzenia rozmowy i posłuchania dobrych porad od Mentora – osoby z większa wiedza życiową i zawodowa.
– Cieszymy się z rekordowej frekwencji, inspirujących rozmów oraz wspanialej energii towarzyszącej całemu wydarzeniu. Dziękujemy za wiele ciepłych słów i podziękowań od uczestników. Nam – organizatorkom spotkania – dają one motywację i siłę do podejmowania kolejnych działań w ramach idei Vital Voices (w czasie wolnym od naszej pracy zawodowej, itd.). Mamy nadzieję, że możliwość poznania osób, które łączą podobne wartości i chcą zmieniać świat na lepszy, doda wszystkim wiary i determinacji w realizacji postawionych celów. Dr Daria Mejnartowicz, Flag Bearer GMW Poland.
W tegorocznej edycji, wzięło udział 230 osób, w tym również pary mentoringowe z 11 największych globalnych korporacji działających w Polsce, będących uczestnikami Programu Mentoringowego Vital Voices Poland, LeadersIN. Więcej

– Bardzo mnie cieszy, że w wydarzeniu wzięli udział także Panowie. Idea szerzona przez Vital Voices bowiem nie ma płci, a zaangażowanie przedsiębiorczych mężczyzn nie tylko z wysokimi kompetencjami menedżerskimi, ale także z psychologicznymi, społecznymi czy prakseologicznymi pozwoli zapewne maksymalizować potencjał kolejnych pokoleń, dając możliwość lepszego przygotowania następców na ważne stanowiska czy realizowania innowacyjnych pomysłów biznesowych. Anna Suplewska-Kocyło, Mentee 2016 GMW.

– W sobotę 5 marca spotkało się dużo dobrej energii. Tego rodzaju spotkania są często, z mojego doświadczenia, jedynie miłym gadaniem. A w Łazienkach działanie i naprawdę dobra zmiana wisiały w powietrzu. Ponadto tak jak zostało zapowiedziane, również mentorzy zyskiwali na spotkaniu. A ja na pewno (m.in na temat mojego sposobu komunikowania się!). Otwartość i energia do działania, też na rzecz dobra innych, emanowały z mojej Mentee. Cieszę się, że też, że było na Walku trochę mężczyzn. Wtedy, jak myślę, mam nadzieję, ciągle odkrywamy od nowa, że obydwie części ludzkości mogą się z szacunkiem i radością dopełniać. Prof. Olaf Żylicz, Mentor 2016 GMW, Director, Warsaw University of Technology Business School.
Pomysłodawcą Global Mentoring Walk była Geraldine Laybourne, Prezes Oxygen Media w USA w 1997 roku, partnerka biznesowa jednej z najbardziej wpływowych kobiet świata, Oprah’y Winfrey. Geraldine Laybourne w Polsce najbardziej może się kojarzyć jako kreatorka i pierwsza
właścicielka telewizyjnego kanału dziecięcego Nickelodeon. Wypełniony od rana do nocy grafik Geraldine nie pozwalał jej spotykać się ze wszystkimi kobietami, które chciały się od niej uczyć i korzystać z jej rad. Zamiast odmawiać, zaproponowała, żeby dołączyły do jej codziennego spaceru i tak wspólne przechadzki stały się wkrótce praktyką, która zainspirowała świat i trwa już prawie 20 lat.

5 marca 2016, Global Mentoring Walk odbył się w 87-u miastach na terenie 59 krajów, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Serbii, Brazylii, Izraelu, Bangladeszu, Haiti, Libanie, Malezji, Gwatemali, Sal Salwador, Liberii, Nepalu, Peru, Katarze, Vanatu, Malawi, Zimbabwe, Saint Lucia, Togo, Kambodży, Ghanie, Tajlandii, Jemenie, Ugandzie, Malezji, Egipcie, Ugandzie, Indiach, Kenii, Kamerunie, na Ukrainie. Wszędzie tam gdzie aktywnie działają kobiety związane z fundacją Vital Voices, a więc także w Polsce. Podczas wspólnej przechadzki, Mentorzy i Mentees dyskutowali na temat swoich wyzwań zawodowych, dzielili się doświadczeniami i budowali relację Mentor/Mentorka – Mentee.

– To była wspaniała impreza — pełna energii, solidarności kobiet i wymiany doświadczeń. Gratuluje całemu Zespołowi VVPl i deklaruje chęć współpracy ze stromy Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH przy organizacji Global Mentoring Walk 2016. Ewa Rumińska- Zimny, Mentorka 2016 GMW.

W tym roku Vital Voices zaprosił do swojego programu jako Partnera Strategicznego wyjątkową firmę. Firmę, która od 130 lat jest kojarzona nie tylko z urodą i innowacjami, ale przede wszystkim z działaniami na rzecz kobiet. Marka AVON jest związana z organizacją Vital Voices globalnie jak i lokalnie, ponieważ idea rozwoju kobiet jest szczególnie bliska jej sercu. AVON stawia kobiety na pierwszym miejscu – to firma, która nie tylko dostarcza piękno wprost do drzwi, ale też te drzwi otwiera szeroko na świat.

Partner Główny: AVON Cosmetics Poland
Partnerzy Strategiczni: Łazienki Królewskie, CITI Women’s Network Poland, Novartis Poland
Patron: Sukces Pisany Szminką, Fundacja Porozumienie Bez Barier, Novartis Poland
Patroni Medialni: Magazyn Madame, Perspektywy, BusinessWoman&Life Magazine, Planeta Kobiet.pl, Magazyn LA VIE, Kobiety w Biznesie, Manager na Obcasach.pl, Mama na Obcasach.pl
Partnerzy: Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, ALTKOM Akademia, CH2M HILL, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, Foundation for Strategic Competence Development (FSCD), Akademia Leona Koźmińskiego, Międzynarodowe Stowarzyszenie Ekspertów Komunikacji i Przywództwa (IACL), Kurhaus Publishing, Kinga Pienińska, Fundacja BezMiar, Restauracja Belvedere, MEDEXO PL, SHE XO Deloitte, Studio 1


Więcej informacji:
Dr Daria Mejnartowicz, 2016 Global Mentoring Walk Poland Flag Bearer
Dyrektor ds. Projektów Specjalnych, Vital Voices Chapter Poland,
VVLEAD Fellowship Alumna,
2012 Fortune/US State Department Global Women’s Mentoring Partnership Alumna,
COO, “Indigeo” Business Group
Mail: [email protected]