„Wieczór Radio Dla Ciebie”

W najbliższą niedzielę o godz. 22.00, dr Daria Mejnartowicz, Kierownik Projektu Fundacji Indigeo: „Ursynowski Senior: Bezpieczny – Aktywny – Zdrowy” wraz z wykładowcami dr n.med. Justyną Holka-Pokorską oraz mgr Dariuszem Straszewskim, będą gośćmi redaktor Julity Nobis w programie: „Wieczór Radio Dla Ciebie”

Tematem audycji będzie projekt dedykowany Seniorom (60+) oraz ich opiekunom, prowadzony z funduszy Urzędu Gminy Ursynów przez Fundację Indigeo: „Ursynowski Senior: Bezpieczny – Aktywny – Zdrowy”.
A w tym zbliżające się wykłady:
13 maja, 11.00: „Dojrzała seksualność – strefa kobiet”, dr n. med. Justyna Holka-Pokorska
25 maja, 11.00 i 12.30: „Siłownia jest też dla Ciebie” + zajęcia na siłowni plenerowej ul. Balcewiczówny 5, mgr Dariusz Straszewski

Zapraszamy do posłuchania!

Info o wykładowcach w Projekcie: http://www.indigeo.pl/index-6_6_3.html

Współcześnie coraz bardziej wydłuża się długość życia zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Mimo zauważalnej różnicy przeżywalności kobiet, które o 8 lat przekracza długość życia mężczyzn, to dla obu płci wydłuża się proporcja okresu menopauzy i andropauzy w stosunku do długości całego życia. Zarówno menopauza jak i andropauza to okres życia, w którym fizjologicznie zmniejsza się ilość produkowanych hormonów płciowych. Z tym zjawiskiem łączy się także wysokie ryzyko pojawienia się dysfunkcji seksualnych. Z badań wynika, że dla ponad 80% kobiet oraz ponad 90% mężczyzn powyżej 55 roku życia, aktywność seksualna jest ważna. Jednak w związku z szeroko rozpowszechnionymi w tej grupie wiekowej dysfunkcjami seksualnymi, aktywność seksualna nie zawsze jest możliwa. Wpływa to z kolei na pogłębienie problemów psychologicznych takich osób oraz osłabienie więzi partnerskich. Charakterystyczne dla wieku 60+ dysfunkcje seksualne można jednak z powodzeniem leczyć. Ważna jest zatem psychoedukacja seksualna w tej grupie wiekowej, uwzględniająca niezbędną wiedzę na temat fizjologii funkcjonowania seksualnego w wieku 60+ oraz możliwościach skutecznej terapii ewentualnych dysfunkcji.

tytuł “Dojrzała seksualność- strefa kobiet”- Celem wykładu jest przedstawienie psychologicznych oraz medycznych uwarunkowań seksualności w wieku dojrzałym. Zostanie opisana specyfika relacji intymnych podejmowanych w dojrzałym okresie życia ze szczególnym uwzględnieniem rodzaju oraz sposobu radzenia sobie z dysfunkcjami seksualnymi kobiet charakterystycznymi dla tego okresu.

tytuł “Dojrzała seksualność- strefa mężczyzn”- Celem wykładu jest przedstawienie psychologicznych oraz medycznych uwarunkowań seksualności w wieku dojrzałym. Zostanie opisana specyfika relacji intymnych podejmowanych w dojrzałym okresie życia ze szczególnym uwzględnieniem rodzaju oraz sposobu radzenia sobie z dysfunkcjami seksualnymi mężczyzn charakterystycznymi dla tego okresu.

Wieczór RDC:
http://www.rdc.pl/rdc_audycje/wieczor-rdc-2/

Prowadząca audycję:
http://www.rdc.pl/ludzie/julita-nobis/

Pozdrawiam serdecznie,
dr Daria Mejnartowicz
COO, Capital Investments
Grupa biznesowa „INDIGEO GROUP”
www.indigeo.pl
ul. Przasnyska 11A, lok. 294
01-756 Warszawa
tel. +48 508 754 970