Gazeta Wyborcza Katowice

Jolanta Kwaśniewska na senioraliach w parku Śląskim radziła: ryby zamiast mięsa

Jolanta Kwaśniewska, była pierwsza dama, zachęcała w niedzielę w parku Śląskim seniorów, by gotowali krupnik i ryby, rezygnowali z białego pieczywa, a częściej niż mięso jedli ziemniaki z zielonym sosem, który łatwo przygotować samemu. Podpisywała też książki, które można było kupić na stoisku “Gazety Wyborczej” i Fundacji “Porozumienie bez Barier”

W pikniku uczestniczyło około 4,5 tys. osób. W poniedziałek wydarzenia przeniosą się do Górnośląskiego Parku Etnograficznego, gdzie oprócz dalszego ciągu warsztatów zaplanowano m.in. debatę z przedstawicielami rządu Kraju Basków poświęconą realizowanej tam strategii na rzecz aktywnego starzenia się. Z kolei Katarzyna Staszak, redaktor naczelna magazynu “Tylko Zdrowie”, dodatku do “Gazety Wyborczej, poprowadzi debatę o aktywności obywatelskiej osób starszych.

Organizatorem wydarzeń są: Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, park Śląski oraz Fundacja Parku Śląskiego. Patronami wydarzenia są “Gazeta Wyborcza” i akcja “Długowieczni”.

Cały tekst: http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,20039688,jolanta-kwasniewska-na-senioraliach-w-parku-slaskim-radzila.html#ixzz48Ej5LtRv