Dojrzali Wspaniali znów na ulicach!

Dojrzali Wspaniali już trzeci raz wychodzą na ulice – w tym roku będzie ich 10 000. Paradę Seniorów znów poprowadzi najstarsza polska DJ-ka 77 – letnia, DJ Wika. Po Paradzie odbędzie się wielki Piknik Pokoleń na terenie Zamku Ujazdowskiego w Warszawie. Wychodzimy na ulicę by zaprezentować potencjał społeczny osób starszych. Seniorzy dziś to 8 milionów osób. Już za kilka lat liczba ta wzrośnie do 10 milionów, a za dwie dekady niemal co trzeci obywatel naszego kraju będzie seniorem. Będziemy wówczas najstarszym społeczeństwem w Unii Europejskiej. Zjawisku temu będzie towarzyszyć zmniejszanie się populacji Polski – w 2080 roku będzie nas mniej niż 30 milionów.

Na Paradzie i Pikniku, organizowanych przez Fundację ZACZYN, współorganizowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Fundację Porozumienie Bez Barier pojawią się nasi ambasadorzy i goście.

Do tej pory byli to m. in. aktorka Zofia Czerwińska, podróżnik Aleksander Doba, olimpijczyk Władysław Kozakiewicz, dziennikarka Agata Młynarska, piosenkarka Kasia Klich, raper Grubson, dziennikarz i performer Rafał Betlejewski, Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska i wielu innych.

W tym roku dołączą do nich kolejni Dojrzali Wspaniali i reprezentacja młodszego pokolenia: trenerka fitness Ewa Chodakowska, aktorka Krystyna Sienkiewicz, modelka Helena Norowicz, dziennikarz i reportażysta Mariusz Szczygieł, projektantka mody Joanna Klimas, panczenistka Erwina Ryś-Ferens, dziennikarz Uwagi Zbigniew Łuczyński, psycholog dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, naukowiec i sportowiec prof. Jan Ślężyński, legenda polskiej muzyki Skaldowie, pisarka Sylwia Chutnik, szef kuchni Marcio Ghia i wiele innych osób.

Wydarzenie jest wspierane ze środków publicznych i odpowiedzialnych społecznie partnerów, m.in.: Promedica24, Takeda, MetLife, Synexus, SeniorApartments, Uwaga!, Fundacja Geers Dobry Słuch, CSW, DOZ, Nałęczów Zdrój, JZO, Akademia Kulinarna Whirlpool.