Radio Koszalin zapowiada

Podopieczni ośrodka będą mogli przyjmować gości i organizować wydarzenia kulturalne. Prezes Fundacji „Porozumienie Bez Barier”, Jolanta Kwaśniewska oraz Prezydent Słupska, Robert Biedroń podjęli współpracę przy tworzeniu „Kącika Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej, w Słupsku.

 

Pierwszy Kącik został stworzony przez Fundację „Porozumienie Bez Barier” w 2015 roku, w Warszawie. W ramach projektu zaaranżowano przytulną przestrzeń, w której podopieczni ośrodka mogą się spotykać, przyjmować gości, czy brać udział w organizowanych dla nich wydarzeniach kulturalnych.

Dzięki grantowi uzyskanemu przez Fundację „Porozumienie Bez Barier” w 2016 roku z Fundacji MetLife powstaną dwa kolejne Kąciki. Pierwszy z nich zostanie stworzony w Domu Pomocy Społecznej „Leśna Oaza” w Słupsku. Ideą projektu „Kącik Babci i Dziadka” jest stworzenie namiastki rodzinnego domu w wybranych domach pomocy społecznej, przy wykorzystaniu lokalnych zasobów.

Koncepcja „Kącika Babci i Dziadka” nawiązuje do długoletniego programu „Motylkowych Szpitali” realizowanego przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Ideą powstania programu ,,Motylkowe Szpitale” było zastąpienie białego „szpitalnego” koloru, na elementy barwnego, baśniowego świata. Fundacji przyświecało hasło: „Farba kolorowa nie jest droższa od białej”. Dzięki realizacji programu zmieniła się rzeczywistość ponad 600 oddziałów dziecięcych w całej Polsce.

UM Słupsk/ds