Kącik Babci i Dziadka w DPS “Leśna Oaza” otwarty!

Fundacja “Porozumienie Bez Barier” w morzu potrzeb jakim jest obszar pomocy społecznej zdecydowała o wyłonieniu miasta Słupska, do realizacji projektu pn. Kącik Babci i Dziadka, który polegał na przeprowadzeniu metamorfozy pomieszczenia, w którym swój czas spędzają mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej “Leśna Oaza” przy ul. Leśna 8. Uroczyste otwarcie kącika przez Jolantę Kwaśniewską, prezeskę Fundacji i Roberta Biedronia, prezydenta Słupska miało miejsce 13 lipca.

Już samą propozycję współpracy potraktowaliśmy jako wyjątkowe wyróżnienie. Fundacja, która rozumie potrzeby osób starszych, oswaja starość, podejmuje niekonwencjonalne dla typowych działań zadania, wyznacza nowe trendy pomocy, uwalnia lawinę wsparcia ludzi gotowych do niesienia pomocy – jest wzorem godnym do naśladowania, a nawet gwarancją realizacji projektu na najwyższym poziomie.

Od samego początku projekt ten skupiał wokół siebie wyjątkowych ludzi począwszy od reprezentantów Fundacji, po przedstawicieli firm i prywatne osoby, które przyczyniły się do dzisiejszego rezultatu jakim jest wyjątkowy kącik a właściwie nie Kącik a duże pomieszczenie, które w tym domu odgrywa kluczową rolę.

Realizacja metamorfozy nie byłaby możliwa bez projektu, który przygotowały charytatywnie: Karolina Beltran, Katarzyna Jarosiewicz oraz Ewelina Górecka.


Projekt wykonano w 3 wariantach o rożnych wartościach. Kosztorysy były bezwzględne pod względem finansowym – niemniej wysoka jakość projektu i wizualizacja najładniejszego i (niestety najdroższego) wariantu skłoniła do próby zrealizowania niełatwego zadania, ale satysfakcjonującego wszystkie strony. Było to możliwe wyłącznie dzięki grantowi uzyskanemu przez Fundację „Porozumienie Bez Barier” z Fundacji MetLife, oraz środków pozyskanych od sponsorów.

Podziękowania należą się przede wszystkim Jolancie Kwaśniewskiej, Prezesce Zarządu Fundacji „Porozumienie Bez Barier”, Annie Jankowskiej – Drabik Dyrektorce Fundacji oraz Annie Pieniążek – Koordynatorce ds. realizacji celów statutowych.

Podziękowania należą się także wykonawcy remontu – Pawłowi Olszakowi, a także wielu firmom, które sponsorowały materiały budowlane, elementy dekoracji, meble: firmom Paged, Castorama, Jula, Fimal, BAT, Sepix, Obi, Wodociągi Sp z o.o, firma Sobański, zakład ogólnobudowlany Deleszkiewicz, Hotel Grand Lubicz, Becco Meble, Jakubowi Tyszka, Ewie Matys jako osobom prywatnym oraz innym osobom, którym zawdzięczamy zakupy z rabatem.

Fundacja “Porozumienie bez Barier” działa od 1997 roku. Od 2004 roku jest Organizacją Pożytku Publicznego. W 2013 roku zaangażowała się w prowadzenie ogólnopolskiego programu „Oswajanie starości”. Misją programu jest podniesienie problematyki starości oraz wymiana doświadczeń międzypokoleniowych poprzez nawiązanie i prowadzenie dialogu. W ramach „Oswajania starości” Fundacja m.in. współorganizowała pierwszą ogólnopolską paradę Seniorów (2014), wyprodukowała spot edukacyjny (2015), stworzyła poradnik dla osób dojrzałych pod tytułem „Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie” (2015) oraz zrealizowała w Warszawie pierwszy „Kącik Babci i Dziadka” (2015). Więcej informacji na www.fpbb.pl

MetLife w Polsce należy do grupy MetLife Inc., wiodącej światowej firmy oferującej ubezpieczenia, renty kapitałowe i programy świadczeń pracowniczych. Poprzez swoje spółki zależne i stowarzyszone. MetLife zajmuje czołową pozycję na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Ameryce Łacińskiej, Azji Europie i na Bliskim Wschodzie. W Polsce istnieje od ponad 25 lat i oferuje szeroki zakres ubezpieczeń na życie zarówno indywidualnych, jak i grupowych, fundusze emerytalne oraz inwestycyjne. Więcej informacji na stronie www.metlife.pl

 

Autorką zdjęć jest Pani Karolina Chalecka