KĄCIK BABCI i DZIADKA

W dniu 13 lipca Prezeska Zarządu FPBB, Jolanta Kwaśniewska oraz Prezydent Słupska, Robert Biedroń, uroczyście otworzyli Kącik Babci i Dziadka, stworzony przez naszą Fundację w Domu Pomocy Społecznej (DPS) „Leśna Oaza” w Słupsku. Udało się tego dokonać dzięki pozyskanemu przez nas grantowi z Fundacji MetLife oraz ogromnemu zaangażowaniu lokalnych słupskich środowisk – samorządu, przedsiębiorców, wolontariuszy oraz sponsorów, którzy wsparli powstanie Kącika. O czym już wielokrotnie pisaliśmy, projekt metamorfozy jadalni słupskiego DPS w Kącik Babci i Dziadka wykonała charytatywnie Karolina Beltran wraz z Katarzyną Jarosiewicz oraz Eweliną Górecką. Jeszcze raz im dziękujemy!

Uroczystość w dniu 13 lipca stanowiła zwieńczenie działań na rzecz powstania „Kącika” podejmowanych przez Fundację „Porozumienie Bez Barier” od kwietnia tego roku. W efekcie udało się stworzyć pensjonariuszom „Leśnej Oazy” namiastkę rodzinnego domu. W przytulnym wnętrzu podopieczni miejskiego DPS będą mogli przyjmować gości, oddać się lekturze, czy uczestniczyć w organizowanych dla nich spotkaniach i wydarzeniach kulturalnych.

W drugim półroczu Fundacja będzie tworzyć kolejny Kącik Babci i Dziadka, który także zostanie zrealizowany dzięki środkom pozyskanym z Fundacji MetLife. Doświadczenia wyniesione z Słupska napawają nas optymizmem – poziom lokalnego zaangażowania oraz efekt końcowy przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Wierzymy, że drugi Kącik będzie powstawał w równie wspaniałej atmosferze, a podopieczni kolejnego Domu Pomocy Społecznej zyskają piękne pomieszczenie, w którym będą mogli poczuć się jak w prawdziwym domu.

Kącik Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej „Leśna Oaza” w Słupsku nie powstałby, gdyby nie wsparcie szeregu firm i ludzi dobrej woli.

Jeszcze raz chcemy podziękować za ogromny wysiłek włożony w powstanie Kącika Karolinie Beltran, Katarzynie Jarosiewicz oraz Ewelinie Góreckiej, które na miejscu czuwały nad realizacją metamorfozy. Dzięki osobistemu zaangażowaniu słupskich urzędniczek – Violetty Karwalskiej, Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Beaty Pawlickiej, Inspektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych – realizacja tego projektu przebiegała wzorcowo. Wspaniale układała się nasza współpraca z Wandą Perchel, Dyrektorem DPS „Leśna Oaza” oraz Kierownikiem Administracyjno-Technicznym Domu – Łukaszem Sadowskim. Dziękujemy także pensjonariuszom DPS „Leśna Oaza” za cierpliwość i mężne znoszenie trudów remontu.

Chcemy podziękować naszemu grantodawcy, Fundacji MetLife, bez której środków nie udałoby się stworzyć tak pięknego i przytulnego miejsca. Podziękowania należą się także wykonawcy remontu – Pawłowi Olszakowi (który wystąpił również w roli sponsora), a także wielu firmom, które wsparły powstanie Kącika: Paged, Castorama, Jula, Fimal, BAT, Sepix, Obi, Wodociągi Sp. z o.o., firma Sobański, zakład ogólnobudowlany Deleszkiewicz, Hotel Grand Lubicz, Becco Meble. Podziękowania składamy również Jakubowi Tyszce, Ewie Matys jako osobom prywatnym oraz wielu innym osobom, którym zawdzięczamy zakupy z rabatem. Dziękujemy również pracownikom Firmy MetLife za zbiórkę książek oraz płyt CD na rzecz Kącika.

Było wspaniale móc zrealizować Kącik Babci i Dziadka dla seniorów z „Leśnej Oazy” w Słupsku!

      

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!